SATÜRN OĞLAK BURCUNDA

Satürn gezegeni, sorumluluklarımızı ele alıp hayatımızı yapılandırmamız için bize gerekli azim ve kararlılığı verse de aynı zamanda sabrımızı da sınayacak deneyimleri beraberinde getirir. Bu yüzden 23 Aralık 2014’ten beri Yay burcunda bulunan Satürn, özellikle Güneş burcu ve Yükseleni Yay burcu olanları, kişilerin doğum haritasına göre çeşitli alanlarda (sağlık, kariyer, ikili ilişkiler vs) hırpaladı ve yordu. İyimserliği ile tanınan Yay’lar bile çoğu zaman karamsarlığa kapılıp kendilerini çaresiz hissetmiş olabilirler.

Her zorlu zamanın sonunda ister istemez yeni kararlar ve yeni bir duruşla hayata bakmaya başlarız. Hatta bazen bizi çok üzen veya yoran şeylerin ardından “ Aslında iyi ki bunları yaşamışım.” dediğimiz anlarda vardır. Canım babacığımın çok bunaldığımda bana dediği gibi “ Hayat dümdüz bir çizgi değil. İnişler ve çıkışlarla dolu.” ve tüm bu yaşadığımız zorluklar, hayatımızdaki güzelliklere daha fazla sahip çıkabilmemiz için bizi yüreklendiriyor.

Şimdi Satürn yeni bir yolculuğa doğru yelken açıyor. Kendini daha rahat ve güçlü hissedeceği yönettiği Oğlak burcuna 20 Aralık 2017’de geçiş yapıyor. 17 Aralık 2020 ‘ye kadar burada kalacak. Doğum haritalarımızdaki konumuna göre şimdi farklı alanlarda teste tabi tutulacağız. Hayatımızdaki bazı otorite figürleriyle( işveren, anne, baba vs.) uğraşılarımız artabilir. Bize artık hizmet etmeyen tüm yapılar yavaş yavaş yıkılarak yenisini inşa etmemiz için bizi zorlayabilir. Yaşadıklarımıza karşı yaklaşım şeklimize ve atacağımız adımlara göre ödül ve ceza döngüsü çalışacak.

Peki Satürn Oğlak’ta iken, bu dönemi en iyi ve verimli geçirebilmemiz için bizden genel olarak neler talep ediyor?

-ÇALIŞMAK… ÇOK ÇALIŞMAK…

-SABIRLI, PLANLI VE AZİMLİ OLMAK.

-KARARLI DAVRANMAK.

-GERÇEKÇİ VE NET OLABİLMEYİ BAŞARMAK.

-ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRMEK.

-SORUMLULUKLARIMIZIN FARKINA VARMAK.

-SINIRLARIMIZI ÇİZMEYİ VE BAŞKALARININ SINIRLARINA SAYGI DUYMAYI ÖĞRENMEK.

-HEDEFLERİMİZİ OLUŞTURMAK VEYA YENİDEN DÜZENLEMEK.

-HAYAT SEÇİMLERİMİZİ GERÇEKÇİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK.

-İŞLERİN KOLAYINA KAÇMADAN GEREKENİ YAPMAYA İSTEKLİ OLMAK.

-HATALARIMIZDAN DERS ÇIKARMAYI ÖĞRENMEK.

-SADECE AMA SADECE KENDİMİZİ KONTROL EDİP DEĞİŞTİREBİLECEĞİMİZİ UNUTMAMAK.

Yeni döngünün hayatımızda sağlam ve güzel yapılar kurmamıza sebep olmasını, hepimizi en iyi şekilde olgunlaştırmasını ve beraberinde güzellikleri getirmesini dilerim.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar