MERKÜR GERİLEMESİNE HAZIR MISINIZ?

Yılın son Merkür gerilemesi, 13 Aralık’ta Oğlak burcunda başlıyor. Gerileme, 2 Ocak 2024’e kadar sürecek. Bu dönemde, hedeflerimizi gözden geçirebilir ve bunların gerçekte bizi yansıtıp yansıtmadığını değerlendirebiliriz. Detaylı çalışmalara rahatlıkla odaklanabiliriz. Yarım kalmış bir çok işimizi tamamlayabilir ve sorunlarımıza farklı çözüm yolları bulabiliriz. Aynı zamanda gerileme boyunca, uzun zamandır görüşmediğimiz kişilerle de buluşabiliriz. Yaşayabileceğimiz olası iletişim problemleri, iletişim tarzımızda değiştirmemiz gerekenleri de fark etmemizi sağlayabilir.
Diğer yandan genel olarak, yeni bir antlaşma yapmak, yeni bir işe veya projeye başlamak, yeni eleman alımı yapmak, yeni elektronik aletler almak ve bir tanıtım kampanyası başlatmak için Merkür gerilemesi uygun bir dönem değildir. Mümkünse internet alışverişlerinizi de gerileme sonuna erteleyin.
Tüm iletişimlerde bir takım problemler yaşanabilir. Bu yüzden yazılı ve sözlü mesajlarınızın ilgili kişiye ulaştığından ve anlaşılır olduğundan emin olun. Bilgisayarınızdaki önemli dosyaları yedeklemeyi unutmayın. Çünkü bu dönemde sistem arızalarından dolayı bazı dosyalarınızı kaybedebilirsiniz.
Seyahatlerinizde de bazı sıkıntılar yaşanabilir. Seyahate çıkmadan önce bavullarınıza iletişim bilgilerinizi yazın. Bilet ve rezervasyonlarınızı önceden kontrol edin. İşinizi şansa bırakmayın.