MERKÜR GERİLEMESİNE AZ KALDI

Yazımın başlığını okuduktan sonra “Yine mi ! “ dediğinizi duyar gibiyim. Ancak belirtmeden duramayacağım. Merkür gezegeni, 23 Mart’ta geri gitmeye başlayacak. Gerileme 15 Nisan 2018’e kadar devam edecek. Bu dönemde, Merkür’ün temsil ettiği analitik ve mantıklı düşünme, haberleşme, iletişim, ticaret ve seyahat konularında bir takım aksaklıklar yaşanabilir. Peki, gerileme hareketi başlamadan önce nelere dikkat edeceğimize bakacak olursak;

-Elektronik eşya almaya niyetiniz varsa mümkünse bu gerileme dönemi başlamadan önce veya bittikten sonra alın. Çünkü bu dönemde aldığınız ürünlerde bazı memnuniyetsizlikler yaşayabilirsiniz.

-İnternet alışverişlerinizi şimdiden tamamlayın. Çünkü gerileme döneminde sipariş ettiğiniz ürünün yerine başka bir ürünün gelmesi, adres karışıklıkları veya ürün memnuniyetsizliği yaşama potansiyeli artar.

-Eğer yeni bir işe veya projeye başlayacaksanız mümkünse 23 Mart’tan önce başlamaya çalışın. Çünkü Merkür gerilerken başladığınız işlerin şartları, gerileme bitince değişiklik gösterebilir. Eğer bu dönemde bir imza atacaksınız, satır aralarını iyi okuduğunuzdan ve okuduğunuzu iyi anladığınızdan emin olun.

-Bilgisayarınızdaki önemli dosyaları yedeklemeyi unutmayın. Çünkü bu dönemde sistem arızalarından dolayı bazı dosyalarınızı kaybedebilirsiniz.

-Bir tanıtım kampanyası hazırlıyorsanız, şimdiden harekete geçmekte fayda var. Gerileme sırasında yapılacak kampanya ve lansmanlarda istenilen etki yaratılamayabilir.

-İşverenseniz, mümkünse yeni eleman alımını gerileme döneminden önce tamamlamak uygun olacaktır.

-Mümkünse seyahat planlarınızı gerileme dönemi öncesine veya sonrasına alın. Çünkü seyahatlerde bazı aksaklıklar yaşanabilir.

Sevgiyle kalın.

Işın Kemancı Işıklar