MERKÜR BAŞAK BURCUNDA

Yarın Merkür’ün Başak burcuna geçişiyle beraber, ayrıntılarla uğraşmak, bir konuda aksayan şeyleri görebilmek ve pratik çözüm yolları bulmak kolaylaşıyor. Bu arada ayrıntılara fazla takılıp büyük resmi kaçırmamaya da dikkat edelim.

Merkür, 6 Eylül- 22 Eylül 2018 tarihlerinde Başak burcunda kalacak. Bu dönemde herşeyi aşırı eleştirme eğilimi gösterebiliriz. Eleştiri, yapıcı bir şekilde olduğunda bize çok şey kazandırır. Ancak suçlayıcı tarzda kurulan cümleler, özgüvenimizi zedeleyebilir.

Diğer yandan, eleştiriye çok açık olduğumuzu düşünüp aslında bundan hiç hoşlanmadığımızın farkında bile olmayabiliriz. Fikirlerine güvendiğiniz bir kişi, sizi bir konuda eleştirdiğinde her cümlenize “ Evet ama …” diyerek başlıyor ve kendinizi sürekli haklı çıkarmaya çalışıyorsanız, bu dönemde “kendinize karşı dürüst olun” derim. Eleştiriye gerçekten açık mısınız? Sizce eleştiriye açık olmak ne demek?

Sorularımıza uygun yanıtları bulup, kendimizi geliştirebileceğimiz ve işlerimizi verimli bir şekilde düzenleyebileceğimiz günlerdeyiz.