BAŞAK BURCUNDA YENİ AY

Yavaş yavaş yıl sonuna doğru yaklaşırken 9 Eylül’de Başak burcunda oluşacak Yeni Ay, bize güzel enerjilerini gönderiyor. Hayatımızda birçok yenilik ve değişiklik yapma, işlerimizi organize etme ve kendimizi farklı bir şekilde ifade edebilme fırsatları bulabiliriz. Dengeli beslenme, günlük rutin işlerimizi düzenleme, düzenli spor yapma, zararlı alışkanlıklarımızdan kurtulma ve sağlığımıza özen gösterme konularında destekleniyoruz. İş ortamımızda da bazı değişiklikler olabilir.
Etkisini ortalama 2 hafta boyunca güçlü bir şekilde hissedebileceğimiz Yeni Ay’da, yeni bir şeyler öğrenmek ve uzak yerlere seyahatlere gitmek için uygun bir zaman diliminin içerisindeyiz.
Bu zamanda yapılacak en iyi şeylerden biri, yapabileceklerimize odaklanıp planlı ve kararlı bir şekilde hedeflerimizi yerine getirmeye çalışmak olacaktır. Gökyüzü bize bu konuda destekleyici enerjilerini gönderiyor. Bu yüzden korkularımız ve endişelerimizle kendi duygusal engelimizi oluşturmamaya dikkat edelim. Aksine bu korkuların sebeplerini saptayıp, onların üstesinden gelme şansına sahip olabiliriz. Kendi oluşturduğumuz kabuslardan kendimizi koruyalım. Gerçekte olmayan şeyleri zihnimizde canlandırıp, diğer bir deyişle varsayıp, yanlış anlaşılmalar ve kafa karışıklıklarına sürüklenebiliriz. Neptün’ün güçlü rol oynadığı bu tip durumlarda en kurtarıcı sorumuz “ Şu an gerçekte yaşanan nedir? “ olacaktır. Yeni Ay’daki Pluto’nun olumlu etkisi de bu soruyu kendimize sorma ve derinlemesi yanıtlar arama cesaretini bize sunuyor.
Güzel başlangıçlar ve fırsatlar yakalamamız dileğiyle.