MERKÜR AKREP BURCUNA GEÇİYOR

“Dil, bazen bıçak gibidir. Hiç kan dökmeden öldürebilir.” Buda

Yaşadığınız bazı olayların derinliklerde saklanan sebeplerini bulmaya çalışıyorsanız veya bir şeyin aslında göründüğü gibi olup olmadığını araştırmak istiyorsanız, 27 Eylül’de Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle beraber bu konularda harekete geçebilirsiniz. Bu tarihten itibaren bilinmeyene karşı merakımız gittikçe artıyor.
Bunun yanı sıra, bu dönemde vergiler, sigortalar, borçlar, eşiniz veya ortağınızla vs. paylaştığınız ortak kaynaklarla ilgili konular da gündeminizi meşgul edebilir. Bu alanda kaynaklarınızı yeniden düzenleme ihtiyacı duyabilirsiniz.
Merkür Akrep’teyken derin sohbetlere girme ihtiyacı duyuyoruz. Yüzeysel konuşmalar bize pek bir şey ifade etmiyor. Bu yüzden, dostlarımızla hasret giderip saatlerce onlarla konuşabiliriz. Ancak hem Akrep burcu etkisi hem de 14 Ekim’de başlayacak Merkür gerilemesinin etkisiyle, kullandığımız kelimelere çok dikkat etmemiz gereken bir döneme giriyoruz. Güç ve kontrol arzusu, karşımızdakini dilimizle öldürmemize sebep olabilir. Can yakıcı cümlelerle sevdiklerimizin kalbini kırabiliriz.
Gerileme sebebiyle, Merkür 29 Ekim’de Terazi burcuna geçiş yapacak. Ardından 11 Kasım’da yeniden Akrep burcuna geçiyor. Tüm bu etkilerle, 27 Eylül-29 Ekim tarihleri arasında sarf ettiğimiz sözlerin ve sergilediğimiz tavırların sonuçlarıyla bir şekilde yüzleşmemiz gerekebilir.