KORKULARIMIZ VE ŞİFALANMA

24 Mart’ta Koç burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Yeni Ay’ın Kayron’la kavuşumu ve Aydüğümleriyle etkileşimi, bizi duygusal açıdan biraz zayıflatıp, hassasiyetimizi ve korkularımızı arttırıyor. Ancak diğer yandan Kayron, şifalanmayı ve yaralarımızı sarmayı da simgeliyor. Koç burcunun etkisi de çözüm gerektiren konularda daha cesur ve hızlı hareket etmemizi kolaylaştıracak. Bu arada Satürn’ün olumlu açısı, sabırlı ve sorumlu davranabilmemizi destekliyor.
Yeni Ay döneminde etkili olacak Mars-Pluto kavuşumu, bize sancılı da olsa dönüşümün yaşanacağını gösteriyor. Diğer yandan, bu dönüşümü başarabilecek güce sahibiz. Jüpiter de bir şeylerin iç yüzünü anlama ve çözüm bulma konularında Mars ve Pluto’ya destek veriyor. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz durumun gerçekliğini reddetmeden kabul etmek ve korkularımızı elimizden geldiğince yönetebilmek önem taşıyor. Yaşadığımız stres sebebiyle birbirimize karşı hoşgörülü olmakta zorlanabiliriz. Oysa Yeni Ay’ın etkileri, ancak birbirimizin yaralarını sarmayı başarabildiğimizde ve birbirimizi desteklediğimizde iyileşebileceğimizi söylüyor.
Bir yandan sağlık konularını ve yaralarımızı vurgulayacak Koç’taki Yeni Ay, diğer yandan şifalanma yolunu da bize gösterebilir. Yeni Ay’ın etkisi ortalama olarak 4 hafta sürecek.