KAFALAR BİRAZ KARIŞIK (BALIK BURCUNDA YENİ AY)

Balık burcu bugünlerde başrole yerleşti. Merkür gerilemesi, Güneş’in geçişi derken şimdi de 23 Şubat’ta oluşacak Yeni Ay’a ev sahipliği yaparak havasına hava katıyor. Tabii bu arada kafalarımız da biraz karışık. “ Ne demek istedi? Böyle mi yapmalıyım? Ne yapacağım ben şimdi? Bunu söylemeli miyim? Vs. “ diye düşünürken zihnimiz pek dinlenemiyor. Şu sıralar bazı şeyleri görmek istediğimiz şekilde görebiliriz. Duygusal yanımız, mantığımızı devreden çıkartabilir.
Aynı zamanda Venüs-Jüpiter karesinin etkisiyle de kendimizi disipline etmekte zorlanabiliriz. Üşengeçliğimiz artıyor. Her şeyde aşırıya kaçma eğilimi gösterebiliriz. Gereğinden fazla yeme-içme ve para harcama isteği duyabiliriz.
Diğer yandan, Yeni Ay’daki Mars ve Uranüs’ün olumlu etkisi, bize günlük rutinimizi değiştirecek bazı güzel sürprizler getirebilir. Beklenmedik bir karşılaşma veya bir teklif bizi şaşırtabilir.
Özellikle iç dünyamıza yöneldiğimiz şu günlerde, duygusal yüklerimizden kurtulma şansına sahibiz. Daha önce kendimizde fark etmediğimiz bir yönümüzü de bu süreçte keşfedebiliriz.
Bu dönemde risk alma isteğimiz de artabilir. Ancak genel etkilere bakıldığında, bir konuda iyice düşünmeden harekete geçmemenizi öneririm. Yeni Ay’a rağmen yeni başlangıçlar için Merkür gerilemesinin bitmesini beklemek daha uygun olacaktır.