BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Bu akşam Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay’da Neptün gezegeninin etkisiyle hayal gücümüz ve sezgilerimiz artıyor. Diğer yandan, artan hassasiyetimiz sebebiyle bazı şeyleri yanlış anlayabiliriz. Sevdiklerimiz tarafından haksız yere eleştirildiğimizi düşünebilir veya biz kendi kendimizi aşırı eleştirebiliriz.
Neyse ki Jüpiter gezegeni bu dönemde yarattığı etkiyle, bizim karamsarlığa kapılmamıza engel oluyor. Korkularımızın ve şüphelerimizin üstesinden, umudumuz ve inançlarımızla gelmemizi destekliyor. Kendimizi ve sevdiklerimizi affedebilme gücünü buluyoruz. Etrafımızdaki kişilere duygularımızı daha açık ve net bir şekilde ifade edip yanlış anlaşılmaları giderebiliriz. Artan hayal gücümüzü, hedeflerimizi gerçekleştirmek için kullanabiliriz.
Bu Dolunay’daki etkiler, birbirimize faydalı olma, hizmet etme ve yardımlaşma isteğimizi arttırıyor. Bu enerji ile yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıp, yaşadığımız bazı aksaklıkları giderme fırsatını yakalayabiliriz. Bu anlamda neler yapabileceğimize odaklanmak bize kendimizi iyi hissettirecektir.
Bu dönemde yediğimize ve içtiğimize çok dikkat edelim. Çünkü zehirlenme ve alerjik reaksiyonlara hassasiyetimiz artıyor. Bunun yanı sıra virüsler salgınlarında da artış yaşanabileceği için mümkün olduğunca kendimizi korumaya dikkat edelim. Dolunay’ın etkisini yoğun olarak ortalama 2 hafta boyunca hissedebiliriz.