KADERSEL OLAYLARI TETİKLEYECEK BİR DOLUNAY

4 Haziran’da saat 06:43’te Yay burcunda oluşacak Dolunay’da, Venüs, Jüpiter ve Pluto’nun yoğun etkilerini hissedeceğiz. Bunlara eşlik eden Ay düğümleri de kadersel faktörleri tetikliyor. Gerilimin yüksek olabileceği bu dönemde, ani kararlardan ve abartıdan kaçınalım. Sağduyulu davranmaya çalışalım. Spekülatif tüm yatırımlardan da uzak duralım. Kendimizi yeniden tanımlamak, yeni hedefler belirlemek, seyahatlere çıkmak, bilgilerimizi paylaşmak ve farklı bakış açılarından faydalanmak için ise güzel bir dönemdeyiz.
Bu Dolunay’daki gezegen etkileri, maddi ve manevi nelere ihtiyacımız olduğunu, neleri fazlasıyla abarttığımızı ve sonlandırmamız gerektiğini sorgulatıyor. Ay’ın Mars’la etkileşimi de seçimlerimizde kalbimizin sesini dinlememize olanak sağlıyor. Yaşayacaklarımız doğrultusunda, bakış açımızı tamamıyla değiştirebiliriz. Mars-Jüpiter etkisi, hayatımızda bazı şeyleri güzelleştirmek ve güçlendirmek için eski fikir ve yaklaşımlarımızı değiştirmemizi destekliyor. Boğa’daki Merkür-Uranüs kavuşumuysa sorunlarımıza yaratıcı çözümler bulmamızı sağlıyor. O yüzden, bizi uzun zamandır huzursuz eden konulara da odaklanabiliriz.
Bu dönemde genel olarak Yay burcunun simgelediği, turizm, medya, yayıncılık, yasama ve yargı sistemi, üniversiteler, hakimler, din adamları ve inançlarla ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ülkemizde, toplum sağlığını ilgilendiren konular, finansal kriz ve doğal afetler öncelikli konular arasında yer alıyor. Sağlık hizmetlerinde ve tüm çalışanlara yönelik konularda yeni düzenlemeler yapılabilir. Parasal konularda skandal haberler duyulabilir. Şiddet olayları artabilir. Bazı reformlar için önemli adımlar atılabilir.