JÜPİTER GERİLERKEN İÇ SESİNİZE KULAK VERİN

Hiç düşündünüz mü eğer günlük işlerinizi ve tepkilerinizi bir süreliğine izleme şansınız olsaydı, kendinizi hangi duygularla izlerdiniz? Biraz soluk alıp tüm hayatınızı en son ne zaman değerlendirme şansı bulabildiniz?

Bazen günlük tempomuz içerisinde o kadar kayboluyoruz ki bir makine gibi otomatik tepkiler veriyor, hayatımızda anormal giden durumları bile kanıksamaya başlıyoruz. “Dinlenmek” artık birçoğumuz için teknolojiyle daha fazla haşır neşir olmak anlamına geliyor. Akıllı telefonlar, sosyal paylaşım siteleri, çeşitli televizyon programları hayatın mola alanları olmaya başladı. Gelişen teknoloji hayatımızı birçok yönden kolaylaştırırken diğer bir yandan yavaş yavaş bizleri, kendimizden ve çevremizden uzaklaştırıyor.

En son ne zaman kendinizle baş başa kalabildiniz? Eğer uzun bir süredir kendinizi ihmal ettiyseniz; 6 Şubat 2017 ‘den 9 Haziran 2017’e kadar kendinize vakit ayırıp bazı soruları sormak ve yanıtlar aramak için yılın ideal bir dönemi olacak. Çünkü kendi kendini sorgulama zamanı olarak Jüpiter’in gerileme dönemleri güzel zamanlardır.

Genişleme, yayılma, şans, fırsat, iyimserlik, hoşgörü, adalet, inanç, hukuk sistemi, abartı, savurganlık ve cömertliğin gezegeni Jüpiter, 6 Şubat 2017 tarihinde Terazi burcunda geri gitme hareketine başlıyor ve bu gerileme 9 Haziran 2017 tarihine kadar sürecek. Bu tarihler arasında genel anlamda yüksek öğrenim, seyahatler ve ikili ilişkilerde bir takım fırsatları yakalamak pek kolay olmayabilir. Ancak bu dönemde iç dünyaya dönme, hayata daha filozofik bakma ve kişisel değerlendirme yapma isteği artıyor. Biraz inzivaya çekilmek, kendinle baş başa kalmak, yoğun temponda duyamadığın iç seslere kulak vermeni sağlayacaktır. Kendini daha iyi tahlil etmek ve hayata karşı yaklaşımını, inançlarını ve değerlerini gözden geçirmek için uygun bir dönemin içine giriyorsun. Terazi’deki bu geri gitme hareketi sana ikili ilişkilerini, denge ve uyum arayışını, taahhütlerini de değerlendirme fırsatı sunuyor.

Bu dönemde hayallerinin ve hedeflerinin gerçekçiliğini değerlendirmekte de fayda var. Çünkü Jüpiter’in 9 Haziran’da ileri gitmeye başlamasıyla beraber, aşırı iyimserlik ve tembellikten dolayı kaçırılan fırsatlar, hayal kırıklığına sebep olabilir.

İnançlar, idealler ve yaşam felsefi yıllar geçtikçe biçimlenir. Deneyimlerle birlikte bilgelik kazanılır. Gökyüzünde birçok zorlayıcı açıların olduğu bu dönemlerde öncelikle kendimizde geliştirebileceğimiz alanları düşünmek, denge ve barış için neler yapabileceğimizi sorgulamak, hepimizi bir bütünün parçası olarak görebilmek ve adaletli olup yaşanan olayları farklı bakış açılarından değerlendirebilmek olgunlaşmamızı sağlayacaktır.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar