HAYATINDA NELERİ DEĞİŞTİRMEN GEREKİYOR? (BOĞA BURCUNDA YENİ AY)

Bir arkadaşım her sabah hayatında kendisini mutlu eden şeyleri listelemeyi alışkanlık haline getirdiğini söylemişti. O gün havanın güneşli olmasından, sağlığının yerinde olmasından, içtiği çayın lezzetli oluşundan tutun da aklınıza ne gelirse yazarak hayatını renklendirdiğini anlatmıştı. Böylece daha önce fark edemediği bir çok güzellikleri de keşfediyordu.
11 Mayıs’ta Boğa burcunda oluşacak Yeni Ay’ın etkilerine bakınca, birden aklıma onun bu sözleri geldi. Çünkü bu Yeni Ay’da Uranüs ve Neptün etkisi, hayal gücümüzü de kullanarak, yaşamımızı daha keyifli kılabilmek için değiştirmemiz gerekenleri bulmamızı sağlıyor. Mars gezegeni de bu konuda bizi destekliyor. Diğer yandan, Merkür ve Jüpiter etkileşimi, hayatımızda neleri fazlasıyla abarttığımızı fark etmemizi sağlayacak bir takım olayları tetikliyor.
Boğa burcu, doğası gereği, güvenlik sebebiyle bazı şeylere sıkı sıkıya sarılıp onları değiştirmeye gönülsüz bir burçtur. Ancak 2019 ‘dan beri bu burçta yer alan Uranüs, hayatımızdaki bazı yapıları birer birer değiştiriyor. Bu Yeni Ay’da da Pluto gezegeni, bizlere dönüşüm yolculuğumuzda destek veriyor. Satürn de kararlarımız doğrultusunda düşüncelerimizi kolaylıkla yapılandırmamızı sağlıyor. Yeni alışkanlıklar edinmemize imkan tanıyor.
Tüm bu etkilerin altında bu Yeni Ay’da kendimize “ daha mutlu ve keyifli bir hayat sürmem için neleri değiştirmem gerekiyor ? Bunun için ne yapabilirim ?” diye sormanın tam zamanı.