HAYATIMIZDA KALICI DEĞİŞİKLİKLERE ADIM ATABİLİRİZ( KOVA’DA YENİ AY)

1 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, gündemimize arkadaşlıkları, sosyal aktiviyeleri, ekip çalışmalarını ve özgürlük temalarını getiriyor. Toplumsal konular daha fazla önem kazanıyor. Arkadaşlıkların ve sosyal grupların da testten geçeceği bir döneme giriyoruz. Etkisini ortalama 15 gün hissedeceğimiz bu dönemde bazı arkadaşlıklar bitebilir, bazı arkadaşlıklar ise romantik ilişkilere dönebilir.
Bu Yeni Ay’da Satürn vurgusu yüksek. Görev ve sorumluluklarımıza daha fazla odaklanıyoruz. Yeni sorumluluklar da üstlenebiliriz. Oğlak burcundaki Merkür ve Pluto etkisi de bir konunun derinlerine bakabilme ve sorulara yanıt arama eğilimimizi arttırıyor. Geçmişte yarım kalan bazı meseleler de kapanmak için yeniden karşımıza çıkabilir. Eski sorunlara, yeni bir bakış açısıyla bakmak ve yenilenmek için güzel bir dönemdeyiz. Bazı şeylere daha objektif bakabiliriz. Hayatımızda kalıcı değişimler yapma kararları alıp bunları başarıyla uygulayabiliriz. Zararlı alışkanlık ve davranışlarımızdan özgürleşebiliriz. Bizi rutinimizde çıkaran farklı şeyler yapmak için Venüs- Uranüs ikilisi tarafından destekleniyoruz. Beklenmedik ani gelişmeler de karşımıza yeni fırsatlar çıkarabilir.
Bu Yeni Ay döneminde, kendimizi fiziksel olarak pek enerjik hissetmeyebiliriz. Depresif ruh haline girebiliriz. Kendimizi yalnız hissedebiliriz. Bu sebepten işlerimizi önceliklendirmek, sorumluluklarımıza odaklanmak ve karamsarlıktan uzak durmak önem taşıyor.