HAYALLERİNDEN VAZGEÇME (BALIK BURCUNDA YENİ AY)

Yeni başlangıçları destekleyecek ve karşımıza güzel fırsatlar çıkartacak bir Yeni Ay bizleri bekliyor. 2 Mart’ta Balık burcunda oluşacak bu Yeni Ay’la beraber, kendimize zaman ayırıp hayallerimizi belirlemek ve bunlar için harekete geçmek için güzel bir döneme giriyoruz. İlerlememizi engelleyen korkularımızdan arınmak için Balık burcunun şifalandırıcı enerjisinden de yararlanabiliriz.
Bu dönemde, Jüpiter ve Uranüs etkisi, beklenmedik fırsatları karşımıza çıkartabilir. Fakat, bunları fark edebilmemiz için kurban psikolojisine girmemek önem taşıyor. Çünkü bu Yeni Ay’da en büyük tuzağımız, Merkür ve Satürn etkisinin olumsuz düşünme eğilimimizi arttırması. Kendimize ve hayata karşı sergilediğimiz olumsuz tutumlar, gözümüzün önündeki fırsatları kaçırmamıza sebep olabilir. Oysa, bu gezegenlerin enerjilerini, üzerinde detaylı çalışma ve planlanma gereken konulara odaklanarak avantaja çevirebiliriz. Aynı zamanda geçmiş tecrübelerimizden de etkili bir şekilde yararlanabilmemiz için Merkür ve Satürn bizi destekliyor.
Yeni Ay’da Oğlak burcundaki Venüs, Mars ve Pluto bize, amaçlarımıza ve ilişkilerimize yönelmemizi sağlayacak yoğun enerjiler gönderiyor. Bu alanlarda önemli değişim ve dönüşümler yaşayabiliriz. Ortalama 15 gün sürecek bu dönemde, hayatımızı etkileyecek ve kendimizi daha iyi tanımamızı sağlayacak kişilerle tanışabiliriz. Bunlar bizden yaşça büyük veya otorite konumundakiler olabilir.
Ülkemizde ise bu süreçte, mahkemeler, üniversiteler, bankalar, ithalat, ihracat, elektrik ve ulaşımla ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Barış ve diplomasi konuları daha fazla gündemi meşgul edebilir.