Bazen yeni bir şeylere başlarken, geçmişte başardıklarımızı unutarak kendi gücümüzü küçümsüyoruz. Oysa objektif bir biçimde baktığımızda, içinde şüphe barındırmadan yaptığımız her şeyi başardığımızı da görüyoruz. 13 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, Neptün ve Venüs’le birlikte bize hayallerimizi yeniden hatırlatıyor ve bunlar için özgüvenle harekete geçmemizi kolaylaştırıyor. Bu sihirli etkinin yanında, Mars ve Satürn etkisi de sorumluluklarımızı unutmadan, diğer bir deyişle gerçeklerin de farkında olarak, etrafımızdaki güzelliklerin tadını çıkarmamızı sağlıyor.
Bize ilham veren şeyleri belirlemek, hayal kurmak ve onları gerçeğe dönüştürmek, sanatsal çalışmalar yapmak, sosyal aktivitelere yönelmek, evimiz başta olmak üzere etrafımızı güzelleştirmek ve sevgimizi ifade etmek için çok güzel bir dönemdeyiz.
Bu arada, alışveriş yapma isteğimiz de artıyor. İhtiyacımızdan fazlasını alma eğilimi gösterebiliriz. Bol bol abur cubur da tüketeceğimiz günlerdeyiz.
Yeni Ay’ın etkisi ortalama 2 hafta sürecek. Tüm olumlu etkilerin yanı sıra finansal konularda ve ilişkilerde önemli kararlar verilecek bir dönem olmadığını belirtmek isterim. Çünkü bu alandaki kararlarımızda yeterince objektif olamayabiliriz.