EKTİĞİMİZİ BİÇME ZAMANI (11 MAYIS-29 EYLÜL SATÜRN GERİLİYOR)

22 Mart’ta Kova burcuna geçen Satürn, 11 Mayıs- 29 Eylül arasında gerileyecek. Bu gerileme boyunca hepimiz ektiğimizi biçeceğimiz günlerin içerisinde olacağız. Özellikle Satürn’ün 2 Temmuz’da Oğlak burcunu yeniden ziyaret etmesiyle beraber bu etkileri daha yoğun hissedebiliriz.
20 Aralık 2017’de Oğlak burcuna geçiş yapan Satürn gezegeni, ortalama 2,5 yıl boyunca bizim kendimizi olgunlaştırıp geliştirmemiz için bu burca yakışır taleplerde bulunuyordu. Peki, neydi bu talepler? Özetle, bizden “ çok çalışmamız”, “sabırlı, kararlı ve gerçekçi olmamız”, “sorumluluklarımızın farkına varıp onları üstlenmemiz”, “hedeflerimizi oluşturmamız”, “hatalarımızdan ders çıkarmamız” ve “zamanı iyi kullanmayı öğrenmemiz” bekleniyordu. Bunlar için hayatımızın çeşitli alanlarında zaman zaman yorulduk, üzüldük ve sabrımız sınandı. Kısacası teste tabii tutulduk. Şimdi artık bu testlerin sonucunu alma zamanı geliyor. Doğum haritamızı etkilediği alana göre ektiklerimizi biçeceğiz.
Diğer yandan bu gerilemede yükselen burcumuza göre en çok hangi alanda etkileneceğimize bakacak olursak;
Yükselen Koçlar: Bu dönemde kariyerini ve toplumsal statünü oluştururken yaptığın seçimlerin sonuçlarını görebilirsin. Bu zamana kadar sabırlı davrandığın ve sorumluluklarını yerine getirdiğin konularda ödüllerini toplamaya başlıyorsun.
Yükselen Boğalar: İlerlemene engel olan tutum ve davranışlarınla, yeniden yüzleşebilirsin. Bakış açını sorgulamana sebep olacak bazı konular gündeme gelebilir. Üzerinde emek harcadığın veya eğitim aldığın bir konuda başarılı olup olmadığını görebilirsin. Uzmanlaştığın konularda bilgilerini paylaşmaya başlayabilirsin.
Yükselen İkizler: Bu dönemde eşin veya ortağınla paylaştığın ortak kaynaklar başta olmak üzere tüm maddi kaynaklarını verimli bir şekilde yönetip yönetmediğinin yanıtını alabilirsin. Aynı zamanda ruhsal açıdan kendini daha dengeli ve özgür hissetmek için yapman gerekenlere odaklanıyorsun.
Yükselen Yengeçler: Özellikle ortaklıkların ve evliliğin başta olmak üzere tüm ikili ilişkilerinde, her iki tarafın sorumluluklarını yeterince üstlenip üstlenmediğini daha net görebilirsin. Bir ilişkini bitirmek veya sağlamlaştırmak için gereken adımları atabilirsin. Bu dönemde yeni ortaklıklar kurulabilir veya mevcut ortaklıklarda bazı değişiklikler yapılabilir.
Yükselen Aslanlar: Günlük işlerinde ve çalışma ortamında sorumluluklarını yerine getirdiysen, bunların karşılığını bu aylarda alabilirsin. Özellikle iş ortamında terfi ve ödüller söz konusu olabilir. Zamanını ve enerjini daha iyi kullanmaya ve günlük işlerini daha iyi organize etmeye odaklanıyorsun. Bu aylarda zararlı alışkanlıklarını da bırakmak için harekete geçebilirsin.
Yükselen Başaklar: Egonu yönetme biçiminle yüzleşeceğin olaylar yaşayabilirsin. Sabırla uğraştığın ve emek verdiğin tüm yaratıcı faaliyetlerinden başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Aşk hayatında partnerini objektif olarak değerlendirip değerlendiremediğini fark edebileceğin bir dönem olabilir.
Yükselen Teraziler: Bazı aile sorunlarının üstesinden gelinip gelinmediğini ve bu konuda yapılması gerekenleri, bu dönemde daha net görebilirsin. Bu alandaki sorumluluklarını yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilirsin. Aynı zamanda yeni bir ev alabilir veya taşınabilirsin.
Yükselen Akrepler: Herhangi bir eğitim programına dahilsen, sonuçlarını bu dönemde alabilir veya ertelediğin bir eğitim programını tamamlamak için harekete geçebilirsin. Bu arada kardeşler, komşular veya akrabalarla ilgili bir takım sorumluluklar üstlenebilir veya onlardan kaynaklanan bazı konularla uğraşabilirsin.
Yükselen Yaylar: Bu süreçte maddi kaynaklarını nasıl yönettiğini, bu konuda sorumluluklarını yerine getirip getirmediğini gösterecek deneyimler yaşayabilirsin. Bu arada kendi değerini nelere dayandırdığını, kazancını arttırmak için yeteneklerini yeterince kullanıp kullanmadığını da sorgulayabilirsin.
Yükselen Oğlaklar: Hayata yaklaşım tarzında ve fiziksel görünüşünde bir takım değişiklikler yapman gerekebilir. Sabır ve sorumlulukla yaptığın çalışmaların karşılığını bu dönemde alabilirsin. Evliliğin başta olmak üzere tüm yakın ilişkilerini sorgulayacağın bir dönem olabilir.
Yükselen Kovalar: Sana artık hizmet etmese de hayatında tutmakta ısrar ettiğin bazı şeyleri, geride bırakmanı gerektirecek olaylar deneyimleyebilirsin. Bununla birlikte, eğer son yıllarda kendinle yüzleşecek gücü ve cesareti bulduysan, olumlu anlamda gelişmeler yaşayacağın, emeklerinin karşılığını alacağın aylar olacak.
Yükselen Balıklar: Geçtiğimiz yıllarda hayallerine ulaşmak için gösterdiğin sabır ve çabaların karşılığını bu dönemde alabilirsin. Ayrıca bu aylarda arkadaşlıklarında da bazı değişiklikler olabilir. Sağlıklı ilişkilerin daha da sağlamlaşırken bazı arkadaşlıklarını sonlandırma gereği duyabilirsin.