AKREP BURCUNDA DOLUNAY

“Düşüncelerini ve yaşamındaki olaylara tepki verme biçimini kontrol etmekle, kaderini kontrol etmeye başlarsın.”  Robin Sharma
7 Mayıs’ta Akrep burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu dönemde, bir yandan evlerimizde kalmak için kendimize “biraz daha sabır” derken diğer yandan baharın tadını da çıkarmak istiyoruz. Neyse ki Merkür-Neptün olumlu açısı, duygusal gelgitlerimizi dengeleme şansını bize sunuyor. Aynı zamanda bu açının etkisiyle hayal gücümüzü verimli bir şekilde kullanabiliriz. Yardımlaşma ve şifalanma konuları da önem kazanıyor.
İçinde bulunduğumuz şu günlerde ister istemez kafalar bulanık. Bu yüzden gördüklerimizi veya duyduklarımızı yanlış anlayabiliriz. Özellikle de ikili ilişkilerimizde bazı zorlanmalar yaşanabilir. Yüksek beklentiler hayal kırıklıklarına sebep olabilir. Bu dönemde genel olarak hem duygusal hem de finansal açıdan ani kararlar vermemeye çalışalım.
Akrep’teki Dolunay’da (hazır Pluto da gerilerken) kendimizi yenilemek için yapacaklarımıza odaklanmak, terk etmemiz gereken yönlerimizi keşfetmek, yeni sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak ve iç sesimize kulak vermek için destekleyici etkiler altındayız. Dolunay’ın etkisini yoğun olarak ortalama 2 hafta boyunca hissedebiliriz.