DETOKS ZAMANI (BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY)

18 Mart’ta Başak burcunda oluşacak Dolunay, gerek fiziksel gerekse ruhsal anlamda yüklerimizden kurtulmamız için bizi destekliyor. Düzenin ve hizmetin burcu Başak’ın enerjisinden yararlanarak, evimizin düzeninden, çalışma ve beslenme düzenimize, günlük rutinimizden, alışkanlıklarımıza kadar kısaca hayatımınızın bir çok alanında değişim yapabiliriz. Her anlamda daha sağlıklı bir yaşama odaklanmanın tam zamanı! Bu dönüşüm sürecinde Pluto gezegeni de olumlu enerjisiyle bizi destekliyor.
Sosyalliğimizin artacağı, yeni arkadaşlıkların ve aşkların gündeme gelebileceği bu günlerde, Merkür ve Jüpiter ikilisi, yeni fikirlere açık olmamızı ve bakış açımızı değiştirmemizi sağlıyor. Bir şeyler öğrenmek, bilgilerimizi paylaşmak ve seyahat etmek için güzel bir zamandayız.
Bu arada bu dönemde, bilinçaltı çalışmaları, meditasyon ve sanatsal faaliyetler bize kendimizi iyi hissettirecektir. Uranüs gezegeni de sıra dışı fikirleri, yeni buluşları destekleyen enerjilerini gönderiyor. Başta koronayla ilgili olmak üzere, bir çok alanda yeni fikir ve çalışmaların faydasını görebiliriz. Güzel gelişmeler yaşanabilir.
Finansal olarak, riskli yatırımlardan uzak durulması gereken bir dönemdeyiz. Ani maddi kayıplar yaşanabilir. Ülkemizde, bankalar, vergiler ve faizlerle ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Etkisini ortalama 15 gün boyunca hissedeceğimiz bu süreçte, sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm çalışanların haklarına yönelik konular gündeme taşınabilir. Tarım alanında iyileştirme çalışmalarına odaklanılabilir. Diğer yandan, deniz ulaşımlarında bazı aksaklıklar görülebilir. Sel felaketleri yaşanabilir.