DENGEDE KALMAK ÖNEM TAŞIYOR. (KOVA’DA DOLUNAY)

Hayatta her şey denge. Denge kurulamayınca bir yerde bir şeyler aksıyor, ilerlemiyor. Çok karamsar olmak kadar çok iyimser olmak da işleri zorlaştırıyor. 22 Ağustos’ta Kova burcunda yeniden bir Dolunay gerçekleşiyor. Jüpiter’in etkisiyle Dolunay’da artan iyimserliğimiz sebebiyle, kararlarımızın öngöremediğimiz sonuçlarıyla karşılaşabiliriz. Bu yüzden dengeyi korumak önem taşıyor. Her şeyde aşırıya kaçma riski taşıyoruz. Özgüvenimizi arttıracak olumlu etkiler altındayken kibirli davranışlar da sergileyebiliriz. Tutamayacağımız sözler verebiliriz. Oysa, sonuçlarını düşünerek adımlar atmak ve tepkilerimizin farkında olmak, bize bir çok güzel fırsatlar getirebilir.
Orijinal fikirlerimizle dikkat çekebileceğimiz bir dönemdeyiz. Sorunlarımızla ilgili daha önce düşünemediğimiz bazı çözüm yollarını fark edebiliriz. Rutinimizi değiştirecek olaylar deneyimleyebiliriz. Kadersel etkilerle veya kendi kararımızla, bizi hareketsiz bırakan ve kısıtlayan şeyler hayatımızdan çıkabilir. Farkındalığımız artıyor. Daha önce fark etmediğimiz bir yönümüzü keşfedebilir veya başkalarına bizim bilmedikleri yönlerimizi gösterebilme şansını bulabiliriz. Bu konuda, Merkür, Mars ve Uranüs gezegenleri bizi destekliyor.
Etkisini ortalama 15 gün boyunca hissedeceğimiz, Dolunay’da, Neptün gezegenin etkisiyle, yanlış anlaşılmalar ve kafa karışıklıkları yaşanabilir. Her ne kadar bugünlerde Başak burcu etkisi yüksek olsa da disiplin gerektiren işlerde ve detaylara odaklanmakta zorlanabiliriz. Ani kararlar vermekten kaçınalım.
Dolunay döneminde ülkemizde, ülke kaynakları, sınırlarımıza ait konular, adalet sistemi, medya ve yayıncılığa ait yeni düzenlemeler, üniversitelere ait bazı konular gündemi meşgul edecek gibi gözüküyor.