BURÇLARIMIZA GÖRE HEDİYE SEÇENEKLERİ

Hediye almak ve hediye vermek güzeldir. Yeni yıl yaklaşırken vereceğimiz hediyelerle sevdiklerimizi mutlu edebiliriz.
Burçlara göre hangi hediyeleri alabileceğimize bakacak olursak;
Koç Burcu: Ateş burcu Koç’un yöneticisinin de Mars gezegeni olduğunu düşünürsek, kendisine alacağımız hediyenin onun deli dolu, enerjik ve aktif yapısına hitap etmesi gerekir. Bu sebepten herhangi bir spor kulübüne üyelik, spor malzemeleri, bir spor karşılaşmasına bilet, seçiminizde birinci sırada yer alabilir. Koç burcunun vücuttaki bölgesi baş olduğu için şapka, bere, saç fırçası, saç şekillendiricileri ve makyaj malzemeleri de iyi birer alternatif olacaktır. Kitap almayı planlıyorsanız gündemdeki en yeni projelerden bahseden konular ilgisini çekebilir.
Boğa Burcu: Boğa burcu için duyularına hitap eden hediyeler önem taşır. Vücuttaki bölgesi boyun, boğaz ve ense olduğu için boynunu saracak yumuşacık bir atkı ve kaşkol çok hoşuna gidecektir. Aynı zamanda evinde konfor ve tembelliği sevdiği için koltuğunda sarınacağı yumuşacık bir battaniye de onu mutlu eder. Hoş kokulu bir parfüm, vücut losyonu, güzel bir buket çiçek veya zevkine uygun bir CD de iyi birer alternatif olabilir. Gurmelerin burcu olduğu için damak tadına uygun bir yılbaşı sepeti veya sevdiği bir restoranda yemek organizasyonunu da listenize ekleyebilirsiniz.
İkizler Burcu: İletişimin burcu İkizler’ e bu alanda alacağınız her hediye ( cep telefonu, iPad, defterler, kağıtlar, kalemler vs.) onu mutlu edecektir. Aynı zamanda birçok konuda bilgi sahibi olmak istediği için kitaplara da bayılır. Vücut bölgesi eller olduğu için el losyonları, sabunlar, yüzükler ve eldivenler diğer hediye seçenekleriniz olabilir. Kısa yolculuklara çıkmayı seven İkizler ’e bir seyahat çantası da hediye edebilirsiniz.
Yengeç Burcu: Duygusal ve anaç bir burç olan Yengeç’e, bu duygularını harekete geçirecek hediyeler almak uygun olacaktır. Özellikle özel emek harcanmış el yapımı birçok hediyelik eşya hoşuna gider. Şiir kitapları, romantik bir çiçek buketi, aile fotoğraflarını koyacağı güzel bir resim çerçevesi, yemek kitabı ve mutfak malzemeleri alternatifleriniz arasında olabilir. Yengeç burcunun metali gümüş olduğu için gümüş takılar da hoşuna gidecektir.
Aslan Burcu: Dikkat çekmeyi seven Aslan burcuna, dikkat çekici hediyeler almanız yerinde olacaktır. Özellikle altın, kırmızı veya turuncu renkte saç aksesuar malzemeleri ve mücevherin her çeşidini alabilirsiniz. Eğlence ve kutlamaya her an hazır olduğu için bir şişe şampanya, çikolata ve kadehler içeren yeni yıl sepetine bayılacaktır. Büyük bir kırmızı gül buketi de çok hoşuna gider. Ayrıca sahneleri seven bu burca tiyatro, müzikal veya konser bileti de hediye edebilirsiniz.
Başak Burcu: Ajanda, defter, takvim, kalem, saat gibi organizasyon ve planlamalarında kullanacağı her türlü hediye hoşuna gidecektir. Aynı zamanda yaşamını kolaylaştıran tüm ofis ve mutfak malzemeleri ( mobil şarj aletleri, kulaklıklar, mutfak robotları, kahve makineleri vs.) hoşuna gidecektir. Hijyene ve sağlığa önem verdiği için sabun, şampuan, parfüm, organik besinlerden oluşan bir sepet veya bir spor kulübüne üyelik diğer alternatifleriniz olabilir. Ayrıntıcı Başak’a büyük bir yap-boz veya bir bulmaca kitabı da alırsanız saatlerce başından kalkmayıp bundan keyif alacaktır.
Terazi Burcu: Güzel sanatları içeren her çeşit hediye hoşuna gidecektir. Bir sergiye veya konsere davetiye, resim, müzik vs. gibi uğraşları için bir kursa kayıt, hoş müzik CD’leri ve dans organizasyonu ile onu mutlu edebilirsiniz. Ev dekorasyon malzemeleri de ilgisini çeker. Ayrıca opal veya safir ağırlıklı şık bir takıyı da listenize ekleyebilirsiniz. Parfüm ve vücut losyonu, ipek şal veya fularlar, kristaller, özenle hazırlanmış bir çiçek buketi de alternatifleriniz arasında yer alabilir. Estetik ve zarafetin burcu Terazi’ye sunacağınız hediyenin paketinin de güzel olmasına dikkat edin.
Akrep Burcu: Gizemli bir burç olan Akrep’e yine ilgisini çekebilecek gizemli konular (Casusluk, cinayet, metafizik, tarot vs.) içeren kitaplar almak hoş bir alternatif olacaktır. Aynı zamanda güzel bir gözlük, seksi iç çamaşırları, parfümler, siyah veya mor renkte kıyafetler, deri cüzdan ve çantalar, çikolatalar onu sevindirecektir. Güvenliğine ve gizliliğe önem veren Akrep için evine kasa veya arabasına özel alarm sistemleri de hediye edebilirsiniz.
Yay Burcu: Hediye almaktan çok hoşlanan bir burç olmasa da ona alacağınız bir seyahat çantası, spor bir saat, gitmek istediği yere ait uçak bileti, ilgilendiği spor ile ilgili her türlü malzeme, spor kulübüne üyelik veya bir spor karşılaşmasına bilet çok hoşuna gidecektir. Ayrıca evinde beslemeyi düşündüğü evcil bir hayvan hakkında ipucuna sahipseniz bu hediyeye de bayılacaktır.
Oğlak Burcu: İş ve statü odaklı Oğlak için tüm ofis malzemeleri, iş dünyasına ait kitaplar, lap-top çantası listenizin başında yer alabilir. Ayrıca deri eldivenler, kaşmir kazaklar, antikalar, yürüyüş ve dağcılıkta kullanabileceği rahat botlar, strateji oyunları içeren oyun cd’ lerini de diğer seçenekler olarak söyleyebiliriz. Tüm bu hediyelerin yüksek kalite ve markada olması çok hoşuna gidecektir.
Kova Burcu: Sağı solu pek belli olmayan Kova burcu için öncelikle tüm teknolojik malzemeler, bilgisayar oyunları, bilim kurgu filmler ve kitaplar ilgi çekici olacaktır. Sosyal çevresine ve arkadaşlarına önem veren Kova için arkadaşlarıyla paylaştığı anların fotoğraflarını koyabileceği, resim çerçevesi ve fotoğraf albümü diğer alternatifler arasında sayılabilir. Astrolojiye ilgisinden dolayı alacağınız teleskop veya yaptıracağınız doğum haritası yorumu da onu şaşırtıp mutlu edecektir.
Balık Burcu: Duygusal ve hassas Balık burcu için Uzakdoğu felsefelerini anlatan bir kitap veya bu alanda sürpriz bir kurs kaydı uygun bir hediye olacaktır. Ayrıca alacağınız profesyonel bir fotoğraf makinesiyle ile yaratıcılığını konuşturup harika fotoğraflar çekebilir. Yüzme havuzu olan bir yere üyelik veya bir SPA merkezine ziyaret de hoşuna gidecektir. Bunların yanı sıra şampanya, şarap, banyo köpükleri ve jelleri, kokulu mumlar, banyo tuzları, yumuşacık yastıklar, peri masallarını anımsatan hikayeler içeren romanlar, şiir kitapları diğer hediye alternatifleri olarak sayılabilir.