7 ARALIK YAY BURCUNDA YENİ AY

7 Aralık’ta saat 10:22’de Yay burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Bu arada Merkür gerilemesi de sonlanıyor. Yeni Ay’ın Mars ve Neptün ile yaptığı kare açı, hayallerimizi büyütürken duygusal açıdan bizi hassas kılıyor. Kafa karışıklığına sebep oluyor. Bazı şeyleri fazla idealize edip gerçeklikten uzaklaşabiliriz. Kandırılabiliriz. Bu dönemde özellikle size hayatınızdaki tüm dertleri çözeceğine inandıracak sahte guru ve şarlatanlardan uzak durmanızı öneririm.
Her ne kadar Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar için ideal zamanlar olsa da bu Yeni Ay’da adımlarımızı dikkatli atalım. Sabırsız davranarak sonuçlarını düşünmeden harekete geçmek isteyebiliriz. Kulağa hoş gelen konularla ilgili kararlar vermeden önce mantıklı olmaya ve ayrıntılara odaklanmaya çalışalım. Unutmayalım ki her şey göründüğü gibi olmayabilir. Doğruluk ve dürüstlükten ayrılmadan ilerlediğimize emin olalım.
Önümüzdeki 2 hafta boyunca, önemli görüşmeler yapmak ve kararlar vermek için çok ideal bir zaman diliminde değiliz. Tüm ilişkilerimizde sebepsiz bir şekilde tartışmalara girebiliriz. Ego çatışmaları görülebilir.
Tüm bu etkilerin yanı sıra, Yeni Ay’da artan hayal gücü ve yaratıcılık, özellikle sanatsal faaliyetler içinde bulunanların başarısını destekliyor. Ayrıca toplum yararına çalışmalar yapmak için de uygun bir zamandayız.