BU YENİ AY’DA BEKLENMEYENİ BEKLE (28 EKİM AKREP’TE YENİ AY)

28 Ekim’de Akrep burcunda Yeni Ay oluşacak. Bu Yeni Ay’a Uranüs gezegeni enerjisiyle eşlik ediyor. Akrep’in gizemli ve sır dolu dünyasını düşündüğümüzde, Uranüs etkisinin bir çok saklı kalmış konuları ve sırları açığa çıkarabileceğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda öngöremediğimiz bir takım olaylardan dolayı planlarımızı değiştirmek zorunda kalabiliriz. Bu Yeni Ay’da oluşan Mars-Satürn karesi de harekete geçmeye hazırlandığımız bir konuda, kendimizi engellenmiş gibi hissetmemize sebep olabilir.
Yeni Ay’ın ardından 31 Ekim’de Merkür’ün Akrep burcunda gerilemeye başlaması, geçmişimizde çözümleyemediğimiz bazı meseleleri de yeniden gün yüzüne çıkarabilir. Uzun zamandır görüşmediğimiz kişilerle bir araya gelip şimdiye kadar paylaşmadığımız bazı konulara da açıklık getirebiliriz. İkili ilişkilerimizde de değişim rüzgarları esmeye başlıyor. Özellikle özgürlüğümüzün kısıtladığını düşündüğümüz ilişkileri sonlandırabiliriz. Bu dönemde aniden başlayıp biten ilişkiler de yaşanabilir.
Bu enerjilerle beraber kendimizi biraz endişeli, gergin ve sinirli hissedebiliriz. Ancak yaşayacağımız beklenmedik gelişmelerin, Merkür gerilemesinin de etkisi altında, bize bazı şeyleri yeniden değerlendirme fırsatını da sunacağını unutmayalım. Detayları yeniden gözden geçirdiğimizde, harekete geçmeden önce bazı değişiklikler yapmamızın daha uygun olacağının farkına varabiliriz. Sürpriz gelişmelerle birlikte daha önce hiç düşünmediğimiz yeni bir seçenek veya yeni bir çözüm yolu bulabiliriz. Bu yüzden özellikle de Merkür gerilemesinin süreceği 20 Kasım’a kadar acele kararlar vermemeye, esnek davranmaya, değişime ayak uydurmaya ve açık fikirli olmaya dikkat edelim.