BU DOLUNAY BİZE GÜZEL HABERLER GETİREBİLİR (BALIK BURCUNDA DOLUNAY)

21 Eylül’de bize güzel haberler getirecek bir Dolunay’a “Merhaba” diyoruz. Merkür ve Jüpiter’in olumlu açısı, umutlarımızı yeniden tazeliyor. İşlerimizi toparlamak, seyahate çıkmak, sosyalleşmek, planlarımızı yenilemek ve yeni bir şeyler öğrenmek için güzel bir zamandayız. Esnek davranıp, açık fikirli olmak bize yeni bakış açıları kazandırabilir. Beklediğimiz yanıtları bugünlerde alabiliriz.
Diğer yandan, Merkür-Pluto karesi, şüpheciliğimizi arttırıyor. Bu dönemde sanki bizden birşeyler saklanıyormuş gibi hissedebiliriz. Bu paranoyak düşünceler, çevremizdekileri fazlasıyla zorlamamıza ve bazı şeyleri takıntı haline getirmemize sebep olabilir. Bu eğilimlerimizin farkında olalım. Bu güçlü gezegen etkileşimini, kendi iç dünyamızın bilinmeyen ve gizli kalmış köşelerine ulaşmak için kullanabilir ve her alanda derinlemesine çalışmalar yapabiliriz.
Bu Dolunay’da Güneş ve Mars beraberliği de enerjimizi arttırıyor. Bir şeyleri başlatabilecek istek ve özgüveni buluyoruz. Mart ayında adımlarını attığımız bazı konuları da bu dönemde sonuçlandırabiliriz. Ektiğimizi biçeceğiz. Kontrolü zor olabilen bu güçlü Güneş-Mars enerjisini yapıcı bir şekilde kullanmak önem taşıyor. Duygusal tepkilerimizin farkında olalım. Aksi takdirde oldukça yıkıcı sonuçlarla karşı karşıya gelebiliriz. Gücümüzü gerçekten yapmak istediklerimize yönlendirdiğimize emin olalım.
Dolunay’daki Neptün etkisi, yaratıcılığımızı, tüm toplumun yararına kullanmak ve bencil duygularımızdan arınmak için bizi güçlendiriyor. Önsezilerimiz artıyor. Terazi burcunun etkilerinin de yoğun olduğu bu günlerde, kurban veya kurtarıcı durumuna düşmeden, bir ilişkide “ben-biz” dengesini kurmaya odaklanabiliriz.
Şifalanmak ve yeni bir şeyler öğrenmek için güzel bir dönemdeyiz. Bu süre içerisinde kendimize vakit ayırmak, iç sesimize kulak vermek, yakın dostlarımızla buluşmak, birilerine yardımcı olmak ve doğada vakit geçirmek bize iyi gelecektir.