BOĞA BURCU SEZONU

14 Nisan’da Venüs’ün Boğa burcuna geçişinin ardından, 19 Nisan’da Güneş ve Merkür’ün de bu burca geçişiyle beraber, Boğa burcu sezonunu açtık.
Bu dönemde güzellik, sanat, estetik, konfor ve yeme-içme konuları ön plana çıkıyor. Bize keyif veren şeylere yönelme eğilimindeyiz. Gerek evimizi gerekse çevremizi güzelleştirme isteğimiz artıyor. Kalıcı şeyler her zamankinden fazla önem kazanıyor. Değerlerimiz ve değer verdiklerimize odaklanıyoruz.
Boğa burcu, huzur, konfor ve güven duygusuna ihtiyaç duyar. Güneş’in Boğa burcunda olduğu bu günlerde kendimizi maddi ve manevi olarak güvende hissetme ihtiyacımız artıyor. Bu sebepten, güvensizlik hissettiğimiz alanlarda stresli ve öfkeli davranışlar sergileyebiliriz. Değişime adapte olmakta da bazı zorluklar yaşayabiliriz.
Boğa’daki Merkür, bir çok işimizi pratik bir biçimde yönetebilmemize fırsat tanıyor. Daha çok maddi konulara ve kaynaklarımıza odaklanıyoruz. Sakin, sabırlı ve kararlı tavrımızla birçok işimizi başarıyla yürütüp sağlamlaştırma şansına sahibiz. Merkür 4 Mayıs’a kadar bu burçta kalacak.
Diğer yandan, Güneş Koç burcundayken, daha hızlı ve cesur kararlar alırken, Boğa burcuna geçtiğinde kontrollü bir biçimde ilerliyoruz. Bu sebepten hızlı hareket edilmesi gereken konularda bazı sıkıntılar yaşayabiliriz. Bir karar vermemiz gerektiğinde, zamanımızı bilinçli bir şekilde yönetmek önem taşıyor. Güneş 20 Mayıs’a kadar Boğa burcunda kalacak.