BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak, başkalarına yardımcı olmak ve bazı şeyleri geride bırakmak için bizi destekleyen bir Dolunay dönemine giriyoruz. 7 Mart’ta Başak burcunda oluşacak bu Dolunay’da, yaşamımızı ayrıntılı bir biçimde değerlendirme ve gerekli şeyleri değiştirme şansına sahibiz. Başak burcu tabiatı gereği, hizmet etmeyi ve günlük planlamayı sever. Gün içerisinde yapacağımız küçük değişikliklerin hayatımızda büyük farklar yaratabileceğini unutmayalım. Bu 15 günlük süreçte, hayatımızdaki aksaklıklara ve kendimizi geliştirmek için yapabileceklerimize odaklanmakta fayda var. Bizi yıpratan ilişkilerimizi, zararlı alışkanlıklarımızı veya bizi zor durumda bırakan tepkilerimizi mercek altına alabileceğimiz bir dönemdeyiz.
Dolunay’daki Mars etkisiyle, kendimizi kandırdığımız veya bizden gizlenmeye çalışılan bazı şeyleri artık görünür hale gelebilir. Bunların bazılarına öfke de duyabiliriz. Ancak, her bir farkındalık, bizi iyileştirip dönüştürecektir.
Bu dönemdeki Merkür etkisi ise hem kendimize hem de çevremize yararlı olabilmek için yapabileceklerimizi görmemizi sağlıyor. Ay-Uranüs etkisi de kaynaklarımızı verimli kullanıp, problemleri gidermek ve topluma faydalı çalışmalar yapmamızı destekliyor.
Ülkemizde ise sağlık, inşaat, tarım ve madencilik ile ilgili konular, kötü hava şartlarına bağlı oluşabilecek toprak zararları gündeme gelebilir. Gizli bazı konular açığa çıkabilir. Bazı suikast veya saldırı haberleri duyulabilir.