AYDINLIKLA KARANLIĞIN SAVAŞI

“Yeni Çağ, Yenilikler” derken herşeyin adım adım değişimine şahit oluyoruz. 2020’ye girerken yaptığım sunumda, Yeni Çağ’ı Matrix filmine benzetmiştim. Alıştığımız çalışma tarzımızın dışına çıkacağımızı, beyne takılacak çipleri, robot ruh eşlerini, uzaylılarla iletişimi, tüm Dünya’da sınırların yeniden çizileceğini ve Fransız ihtilali dönemine benzer etkilere girdiğimizi belirtmiştim. O zaman kulağa ütopik gelen bazı şeyleri artık birer birer duyuyoruz.
Astrolojik açıdan baktığımızda, köleliğin kalktığı, matbaanın icadıyla aydınlanmanın yaşandığı, keşif ve icatların olduğu döneme benzer kombinasyonlar içindeyiz. Gökyüzünde yıllar önce İspanyol gribinin yaşandığı zamana benzer etkiler içerisindeyken, Kovid salgını yaşamamız da çok büyük bir tesadüf değildi.
21 Ocak’ta Pluto, Kova burcuna geçti. 10 Şubat’ta da Kova Burcunda, Uranüs’ün önemli etkileri altında Yeni Ay gerçekleşiyor. Tüm Dünya’da, daha fazla adalet, özgürlük, insan hakları, baskı ve başkaldırılar konuşulacak. Ekonomi başta olmak üzere bir takım ani sarsıntılar da yaşanacak. Yine aydınlıkla karanlığın savaştığı günlere şahit olacağız. Bu süreçte, kendimizi tanımak, dengemizi korumak, yapabileceklerimize odaklanmak ve esnek olmak zorundayız. Kendimizi değiştirmeyi başarınca bir çok şeyin de değişebileceğini göreceğiz.