28 HAZİRAN 2018-OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

Kendimizi mutsuz ve endişeli hissettiğimizde, bazen bu duyguları bastırmaya, onlardan kaçmaya veya onları yok saymaya çalışırız. Ancak mutluluk ve huzur gibi mutsuzluk ve huzursuzlukta hayatımızın bir parçası. Hissettiğimiz her bir duygu, bizim kendimizi tanımamıza rehberlik ediyor.

28 Haziran’da Oğlak burcunda oluşacak dolunay, geri gitmekte olan Satürn ile kavuşum açısı yapıyor. Bu yüzden ortalama olarak önümüzdeki 2 hafta boyunca, kendimizi engellenmiş hissedebiliriz. Korkularımız artabilir. Gecikmeler yaşayabiliriz. Ancak söz konusu Satürn olunca, bu huzursuz ve stresli dönemden almamız gereken mesajlara odaklanmak faydalı olacaktır.

– Sadece korktuğun için yapmaktan vazgeçtiğin şeyler neler? Korkularını yönetebiliyor musun? Yoksa onların seni yönetmesine izin mi veriyorsun?

-Hayatında kısıtlandığını düşündüğün bir alanda, gerçekten kendi sorumluluğunu üstleniyor musun?

-Duygusal olarak ne kadar güçlüsün?

Satürn bize bu tür soruları sorgulatırken, bu Dolunay’da onun kadar etkili olmasa da Uranüs’de kendini gösteriyor. Dolayısıyla hayatımızda olumlu değişimler yaratacak fırsatları yakalayabiliriz. Bizi farklı bakış açılarıyla etkileyecek yeni kişilerle tanışabiliriz. Beklenmedik bir şekilde uzun süredir görüşmediğimiz kişilerle de bir araya gelebiliriz. Onlar da bu değişimlere katkıda bulunabilirler.

Öncelikle kendimize karşı dürüst olmamız önem taşıyor. Çünkü ancak biz istersek, kendimizi geliştirebilir ve değişebiliriz.