YILIN SON GÜNEŞ TUTULMASI

14 Aralık’ta Yay burcunda yılın son Güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulmanın etkisi, Haziran 2021’e kadar devam edecek. Bu tutulmayla beraber ;
-Merkür’ün güçlü etkisiyle, duygu ve düşüncelerimizi daha kolay ifade edebiliriz.
-Mars bizi, daha cesur, kararlı ve atılgan olmamız için destekliyor. Bu dönemde bir çok yeni başlangıçlar yapabiliriz.
-Tutulmadaki Neptün etkisi, bizim bazı gerçekleri görmezden gelme ve bazı sorumluluklardan kaçma eğilimimizi arttırıyor. Gereksiz kuruntular ve kafa karışıklıklarıyla yapmamız gerekenlerden uzaklaşabiliriz. Tereddütte olduğumuz konularda güvendiğimiz kişilere danışarak objektif olmaya çalışalım.
-Artan iyimserliğimiz ve aceleciliğimizle düşünmeden konuşabilir veya yapabileceğimizden fazlasına söz verebiliriz. Bu konularda dikkatli olalım.
-Jüpiter ve Venüs, moralimizi yükseltecek enerjileri bize gönderiyor. Kendimizi daha keyifli hissedebilir ve olumlu bakış açımızla bazı güzel fırsatların farkına varabiliriz. Bu sebepten hayallerimizi gerçekleştirecek güce sahip olduğumuzu bilmek ve bizi hareketsiz bırakan olumsuz hislerden uzak durmak önem taşıyor.
-Tüm ilişkilerde olumlu değişiklikler yaşanabilir. Evlilik kararları veya yeni aşklar gündeme gelebilir.
Ülkemizde eğitim sistemi, çalışanlar ve sağlık konularıyla ilgili konular, gündemde olmaya devam edecek. Bu alanlarda yeni düzenlemeler yapılabilir. Adalet sistemine yönelik tartışmaların da yoğun olacağı günlerdeyiz. Havayolları başta olmak üzere ulaşım alanlarında bazı yeni düzenlemeler olabilir. Medya ve yayıncılık alanlarında yeni atılımlar hız kazanıyor.