YENİLİKLERE YER AÇALIM. ( 15 AĞUSTOS KOVA BURCUNDA DOLUNAY)

15 Ağustos’ta Kova burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Merkür ve Venüs Aslan burcunda, Jüpiter ileri hareketinde ve Uranüs Boğa burcunda gerilemeye başladı. Hepsinin ortak etkisiyle isteklerimizi gerçekleştirecek cesaret ve isteği kendimizde buluyoruz. Bu Dolunay’da Venüs, Pluto ve Mars etkisini hissedeceğiz. Aşk hayatımız ve finansal konular gündemimizi meşgul edebilir. Bu alanlarda bazı değişiklikler yapmak zorunda kalabiliriz.

Duygusal anlamda özgürleşme isteğimizin yanı sıra sevme ve sevilme isteğimiz de artıyor. Bu yüzden ilişkilerimizde gereken dengeyi kurmaktansa kontrolcü ve manipülatif davranışlar sergileyebiliriz. İlişkilerimizde birbirimize özgürlük alanı bırakmanın, tarafsız ve adil olmanın önemini bize yeniden hatırlatacak etkiler altındayız. Bu dönemde yaratıcılığımız yüksek olacak. Bu sebepten sorunlarımıza daha önce bakmadığımız gözle bakıp yeni çözüm yolları bulabiliriz.

Sabit fikirlilikten kaçınmalı ve anlayışlı olmaya çalışmalıyız. Çabuk öfkelenme potansiyelimiz olduğu için sonradan pişman olacağımız sözler sarf etmemeye ve finansal riskler almamaya dikkat edelim. Yükselen egomuz bize yanlış kararlar verdirebilir.

Önümüzdeki iki hafta boyunca kendimize yeni hedefler belirlemek ve yeni arkadaşlıklara yer açmak için uygun dönemdeyiz. Bize artık yük olan eski fikirlerden ve ilişkilerden kurtulmak için harekete geçebiliriz. Dolunay’ın Kova burcunda olması, aklımızı hem kendimiz hem de başkalarının iyiliği için kullanma becerisini bize sunuyor.