YENİLENME ZAMANI (30 ARALIK YENGEÇ’TE DOLUNAY)

Eğer hayatta seçimlerinin sorgulamasını bırakıp, “ Neden?” diye soramazsan, bir süre sonra başkalarının doğruları senin doğruların ve onların yolu, senin yolun olmaya başlar. Kendi inandıklarını, değerlerini ve isteklerini sorgulamayı bıraktığında, kalbinin derinliklerinde bir yerde, mutsuzluğun sana fısıldanmaya devam eder. Ta ki sen bir şeylerin değişmesi gerektiğinin farkına varana kadar…
30 Aralık’ta Yengeç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay’da Venüs, Neptün ve Ay düğümlerinin oluşturduğu etkiler, bize yılın bu son günlerinde, hayallerimizi, hayatımızı, başkalarına bakış açımızı, değerlerimizi, inançlarımızı ve ilişkilerimizi sorgulatıyor. İç dünyamıza dönüp bakabileceğimiz, bazı alışkanlıklarımız başta olmak üzere geride bırakmamız gerekenleri daha iyi fark edebileceğimiz günlerdeyiz. Aynı zamanda Uranüs, bu alanda değişmemiz ve özgürleşmemiz için bize fırsatlar sunuyor. Bizi rutinimizin dışına çıkaracak beklenmedik değişiklikler yaşayabiliriz.
Yengeç’teki Dolunay’la birlikte, evimize, ailemize ve sevdiklerimize daha fazla odaklanarak 2021’e giriş yapıyoruz. Yakınlarımızla anlaşmazlıklara çözüm bulabilir ve bazı dargınlıkların giderilmesi için harekete geçebiliriz. Ev ortamımızı güzelleştirme isteğimiz de artıyor.
Zor bir yılı geride bırakırken dış şartları çok değiştiremesek de kendimizde istediğimiz değişimleri yapabileceğimize inanmak, duygusal ihtiyaçlarımıza kulak vermek ve kendimizi yenilemek için olumlu etkiler altındayız. Dolunay’ın etkisi 13 Ocak’a kadar devam edecek.