YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

Bir şeyi yapmanın sırrı, ne zaman yapmamak gerektiğini bilmektir.” Carlos Castaneda

Kabul edelim, çoğumuz belirsizlikten hoşlanmıyoruz. Bir çok şeyin istediğimiz zaman ve istediğimiz şekilde olmasını istiyoruz. Bu da bazen üzerinde yeterince düşünmeden seçimler yapmamıza veya harekete geçmemize sebep oluyor. Sonrasında ise daha fazla zaman ve enerjiyi, ortaya çıkan istenmeyen sonuçları düzeltmek için harcıyoruz.
Zaman zaman yaşadığımız bazı olaylar, bize durmamız veya acele etmememiz için mesajlar gönderir. Ancak bizler bazen neyi nasıl görmek istiyorsak olaylara öyle bakarız. Bu konuda kendimizi kandırma konusunda da oldukça başarılıyız.
5 Haziran’da Yay burcunda Ay tutulması olacak. Mars ve Neptün’ün bu tutulmadaki etkileri, belirsizlik duygusuyla beraber, bazı duygusal çalkantıları da beraberinde getiriyor. Telaş duygusu hakim. Kendimizi sürekli duvara tosluyormuşuz gibi hissedebiliriz. Ancak yine de bırakmak istemeyiz. Neptün şu sıralar kafamızı karıştırmaktan keyif alıyor. Bu yüzden biz, içinde bulunduğumuz illüzyona göre kararlar vermeye çalışıyor olabiliriz. Her şeyi kişisel algılayabiliriz.
Ne yapalım o zaman? Önce derin bir nefes alalım. Bir şeyleri zorlamanın bize daha çok zarar verebileceğini unutmayalım. Yay burcundaki bu tutulmada, herkes en doğrusunu kendisinin bildiğine dair bir yanılgıya düşebilir ve bu sebeple çatışmalar aniden alevlenebilir. Kendimizi bu tür bir ortamın içine sürüklememeye çok dikkat edelim.
Keyif alabileceğimiz şeylere zaman ayırarak artan stresimizi dengelemeye çalışalım. Oluşacak Merkür-Mars üçgen açısından da hedeflerimiz üzerinde çalışmak için yararlanabiliriz. Uranüs gezegeni de yaratıcı fikirler konusunda bizi destekliyor. Aynı zamanda, bu etkiler altında, stresli ve telaşlı zamanlarımızda, bizi sağlıklı ve dengede tutan şeyleri bulmaya da odaklanabiliriz. Tutulmanın etkisini yoğun olarak 5 Temmuz’a kadar hissedeceğiz.