TERAZİ’DE YENİ AY

“Sonunda önemli olan üç şey vardır. Ne kadar sevdiğin, ne kadar nazikçe yaşadığın ve senin için anlamı olmayan şeylerden ne kadar zarif bir şekilde vazgeçtiğin.” Jack Kornfield.

Yarın saat 06:48’de Yeni Ay’ın Terazi burcunda gerçekleşmesiyle beraber, ikili ilişkilerimiz yeniden mercek altına alınıyor. Şu sıralar gerileyen Venüs ve Pluto ile Neptün’ün Yeni Ay’a etkisini de düşünürsek, çözümlememiz gereken konuların birer birer karşımıza çıktığını görebiliriz. Kendimize karşı dürüst olmamız ve hayatımızdaki bazı şeyleri netleştirmek için gereken kararlılığı göstermemiz önem taşıyor. Kendimizi objektif bir şekilde değerlendirmemiz, bir ilişkide gerçekte ne aradığımızı bilmemiz ve bunları uygun bir dille ifade etmemiz gerekiyor. Çünkü bu dönemde açık ve anlaşılır olmaktan çok, güç gösterisinde bulunabilir ve manipülatif davranışlar sergileyebiliriz.

Yeni Ay’larda yenilenme ve yeni başlangıçlar yapabilme potansiyelimiz artar. Bu Yeni Ay döneminde ise harekete geçmeden önce bazı şeyleri geride bırakmayı öğrenmemiz gerekebilir.