ŞU ANDA GERÇEKTE YAŞANAN DURUM NEDİR?

Korkular, endişeler ve yüzleşmeler söz konusu olduğunda kendimizi kolaylıkla kandırabiliyoruz. İçinde bulunduğumuz durumla gerçekçi bir şekilde yüzleşmek yerine farkında bile olmadan kaçış yolları bulabiliyoruz. Görmek istemediklerimizi görmemeyi de gayet iyi başarabiliyoruz. Kabul etmek istemediğimiz gerçekler değişmiyor olsa da bizim o gerçeği fark edip gerekli adımları atmamız zaman alabiliyor.
Astrolojik açıdan ise doğum haritalarımızda Neptün gezegenin etkisinin bulunduğu alanlarda kaçış ve kendini kandırma eğilimimiz artıyor. (Neptün’ün etkisine dair yazıma http://www.isinkemanci.com/neptunun-oyunu/ linkinden ulaşabilirsiniz. )
Genel olarak bakıldığında ise Neptün Balık burcunda 16 Haziran 2017’de geri hareketine başlamıştı. Bu gerileme döneminde bazı şeyleri daha net görüp onlarla yüzleşmiş olabilirsiniz. Zaman zaman “ Gerçekler acıdır.”diye düşünmüş de olabilirsiniz. Şimdi merhametin, ilhamın, özlem ve fantezilerin gezegeni Neptün ilerlemeye başlıyor. Böylece kendimize yine kolaylıkla kaçış yolları bulup bazı şeyleri görmek istediğimiz gibi görebiliriz. Bu yüzden objektifliğimizi korumak ve zaman zaman “ Şu anda gerçekte yaşanan durum nedir? “ diye kendimize veya güvendiğimiz kişilere sormak önem taşıyor. Gerçekçiliğimizi koruduğumuz sürece artan hayalgücümüz ve ilhamımızla sorunlarımıza yaratıcı çözümler bulabiliriz.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar