SON RÖTUŞLAR (TERAZİ BURCUNDA YENİ AY)

Sene sonuna doğru yaklaşırken gezegenler, tüm dünyada son rötuşlarını yapar gibi hareket ediyorlar. Hayatımızdaki mevcut yapılar yavaş yavaş değişiyor ve bizler yeni başlangıçlara adımlar atıyoruz. Her ne kadar bu adımları güle oynaya atmasak da yaşadıklarımız, kendi gücümüzün de farkına varmamıza sebep oluyor.
16 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni Ay’da soğukkanlı, sabırlı ve kararlı olmamız gereken kritik bir sürece giriyoruz. Çünkü Merkür gerilemesi, Mars ve Satürn’ün etkisiyle, isteklerimiz için harekete geçemediğimizi, kısıtlandığımızı ve yanlış anlaşıldığımızı düşünebiliriz. Jüpiter de hissettiklerimizi abartmamızı sağlayacak etkilerini gönderiyor. Bir şeylere aniden öfkelenip tartışma başlatabilir ve dengemizi korumakta zorlanabiliriz.
Bu Yeni Ay’da, ilişkiler ve finansal alanda verdiğimiz kararların sonuçları, yeniden karşımıza çıkıyor. Özellikle 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında Venüs gerilemesinde sınanan ilişkiler, yeniden teste tabii tutuluyor. Zayıflamış ilişkiler, bu dönemde sonlanabilir.
Satürn ve Pluto etkisi, hayatımızda bazı yapıları yıkıp dönüştürerek ilerlememize sebep olacak. Bu yüzden bu Yeni Ay, taşları yine yerinden oynatacak gibi görünüyor. İki hafta boyunca ilişkilerde kopmalar, gizli aşkların ortaya çıkışı, skandallar ve aldatılma haberleri duyulabilir.