MERKÜR GERİLERKEN NASIL HAYATTA KALINIR?

17 Kasım’da Merkür Yay burcunda gerilemeye başlıyor. Bu gerilemeyle beraber yarım kalmış bazı konular gündeme gelebilir. Örneğin bir iş görüşmesi yaptıysanız bununla ilgili tekrar aranabilirsiniz. Yarım bıraktığınız bir işiniz varsa, bu işinizi yeniden ele alıp onu tamamlayabilirsiniz. Detaylar üzerinde çalışmak kolaylaşıyor.
Gerilemenin başlarında Merkür ve Neptün karesi, kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu yüzden bir konuyu netleştirmeden önce harekete geçmemeye dikkat edin. Önemli bir karar aşamasındaysanız, güvendiğiniz bir dost veya konunun bir uzmanından fikir alarak hareket etmek uygun olacaktır.
Merkür gerilemesinde; yeni bir antlaşma yapmak, yeni bir işe veya projeye başlamak, yeni eleman alımı yapmak, yeni elektronik aletler almak ve bir tanıtım kampanyası başlatmak için uygun bir dönemde olmayız. Eğer bir antlaşma imzalayacaksanız, satır aralarını iyice okuduğunuzdan ve anladığınızdan emin olun. Eğer elektronik eşya almak için bekleyemeyecekseniz, garanti belgenizi ve faturanızı mutlaka saklayın. Çünkü gerileme döneminde aldığınız ürünlerde bazı memnuniyetsizlikler yaşayabilirsiniz.
Tüm iletişimlerde bir takım sıkıntılar yaşanabilir. Bu yüzden yazılı ve sözlü mesajlarınızın karşınızdakine ulaştığından ve anlaşılır olduğundan emin olun. Bilgisayarınızdaki önemli dosyaları yedeklemeyi unutmayın. Çünkü bu dönemde sistem arızalarından dolayı bazı dosyalarınızı kaybedebilirsiniz.
Seyahatlerinizde de bazı sıkıntılar yaşanabilir. Seyahate çıkmadan önce bavullarınıza irtibat bilgilerinizi yazın. Biletlerinizi önceden kontrol edin. İşinizi şansa bırakmayın.
Merkür gerilemesi 7 Aralık’a kadar sürecek.