JÜPİTER AKREP BURCUNDA(10 EKİM 2017-8 KASIM 2018)

Gökyüzünün Venüs’ten sonraki en parlak gezegeni, mitolojide Tanrıların kralı Jüpiter, 10 Ekim 2017 tarihinde Akrep burcuna geçiş yapıyor. 08 Kasım 2018 tarihine kadar bu burçta kalacak. Jüpiter, başarıları, refahı, cömertliği, fırsatları, iyimserliği temsil ettiği gibi inançları, prensipleri, savurganlığı ve abartıları da gösterir.

Akrep burcu derin istek ve tutkuların burcudur. Jüpiter gezegeninin bu burca girmesi bize isteklerimizi ve tutkularımızı hatırlatan ve bu doğrultuda gitme isteğini arttıran bir etki yapıyor. “Gerçekte ne istiyoruz? Bizim için önemli olan nedir?” soruları güçlü bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu yüzden istek ve arzularımızı görüp anlayabilmemiz için gerekli fırsatları bulabiliriz.

Akrep burcu güçlü bir burçtur. Gücünü yoğun duygularından ve tutkularından alır. Yüzeyde olan hiçbir şeyle yetinmez. Bir konuda başarılı olmayı kafasına koyarsa bu konuda tüm benliğiyle odaklanıp çalışır. Bu dönemde Jüpiter’in de etkisiyle bir konunun derinliklerine inme, onun gerçek sebebini bulma isteğimiz de artıyor. Tüm enerjimiz ve konsantrasyonumuzla çalıştığımız konularda, istediğimiz sonuçları elde etmek kolaylaşıyor. Ayrıca şifalanma ve şifalandırma konularında da olumlu etkiler görebileceğiz.

Doğum haritamızda Jüpiter’in geçtiği yerde kendimizi daha güvenli ve iyimser hissederiz. Böylece kendimizi keyifle geliştirme şansını yakalarız. İlerlemeyi hızlandıran, şans ve refah getiren Jüpiter, Akrep’ten geçerken bizim gizli, tabu, ölüm, psikoloji veya gizemli kabul edilen tüm konularda çalışma ve öğrenme isteğimizi de arttırıyor. Ayrıca bizim için derin anlam taşıyan kişilerle biraraya gelip yakın ilişkiler kurma ve bu ilişkilerden maddi, manevi kazanımlar elde etme şansını da yakalayabiliriz. Bu arada Jüpiter aynı zamanda abartıya da yol açtığı için ilişkilerimizde abartılı davranışlar sergilememeye özen göstermeliyiz.

Jüpiter 27 Ekim 2005-25 Kasım 2006 arasında da Akrep burcundaydı. Bu dönemde yaşadığınız önemli olaylar doğum haritanızda hangi alanlarda fırsatlar yaşabileceğiniz konusunda size ipuçları verebilir. Ancak genel olarak Jüpiter’in Akrep Burcuna girişiyle beraber yükselen burcunuza göre ne tür etkiler altında kalacağınıza bakacak olursak;

Yükselen burcun Koç ise genel olarak vergiler, borçlar, banka veya sigorta işleriyle ilgili konularda şanslı bir döneme giriyorsun. Eşinle veya ortağınla paylaştığın maddi kaynaklarda artışlar yaşanabilir. Kredi işlemlerinde kolaylıklar yaşabilirsin. Başvuruların olumlu cevaplanabilir. Beklenmedik bir yerden( miras, piyango vs.) eline toplu bir para geçebilir. Derin inceleme ve araştırma gerektiren işlerde başarılı olabilir, psikolojik çalışmalardan fayda sağlayabilirsin. Kriz dönemindeki yakınlarına kolaylıkla yardım edebilme imkanı bulabilirsin.

Yükselen burcun Boğa ise yeni ortaklıklar kurmak ve evlenmek için uygun bir döneme giriyorsun. Mevcut ortaklıklarında ve evliliğinde ise uyumun arttığını ve seni geliştiren bir ilişki içerisinde olduğunu hissedebilirsin. Evliliğinden, ortaklarından, kısacası tüm ikili ilişkilerinden maddi-manevi fayda görebilirsin. Birçok görüşmeni başarıyla yönetebilirsin. Adli davaların lehine sonuçlanabilir. Rekabette olduğun bazı ortamlarda avantajlı konuma geçebilirsin.

Yükselen burcun İkizler ise çalışma hayatında daha huzurlu ve mutlu olmanı sağlayacak fırsatlar yakalayabilirsin. İş arkadaşlarından aradığın desteği bulabilirsin. Eğer bir işverensen uygun nitelikteki kişileri işe alma imkanın artabilir. Yeteneklerin ve başarıların daha görünür olabilir. Daha çok takdir toplayabilirsin. Eğer ortam değişikliği söz konusuysa daha geniş ve ferah bir iş ortamına taşınabilirsin. Sağlığınla ilgili olumlu değişiklik yaşayabilir, zararlı alışkanlıklarından daha kolay ve istekli bir şekilde kurtulabilirsin. Günlük işlerinde sana gerçekte hizmet etmeyen ve seni gereksiz meşgul eden konuları saptayıp onlardan kurtulabilirsin.

Yükselen burcun Yengeç ise hayalgücünde ve yaratıcılığında artış hissedebilirsin. Yaratıcı projelerinde ve hobilerinde istediğin popülerliği yakalayabilir, ödül alabilirsin. Sosyal yaşantında ve sanatsal faaliyetlerinde artış yaşanabilir. Keyifli sohbetlerin ve eğlencenin olduğu ortamlarda sıklıkla bulunabilirsin. Çocuk sahibi olmayı planlıyorsan bu dönemde şansın artıyor. Ayrıca çocuğun varsa onlarla ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsin. Hayatının aşkı ile karşılaşabilir veya mevcut ilişkinde olumlu değişiklikler yaşayabilirsin. Bu dönemde cesaretin artacağı için aşırı risk içeren spekülatif yatırımlardan uzak durmanda fayda var.

Yükselen burcun Aslan ise eve ait tüm işlerinde şansın artıyor. Ev ve aile yaşantında kendini daha huzurlu ve neşeli hissedebilirsin. İstediğin tarzda bir ev satın alabilir, daha geniş bir eve taşınabilir veya istediğin fiyata ev satışı yapabilirsin. Eve ait tüm tadilat, yeni eşya alımı, dekorasyon vs. işlerinde kolaylıkla işlerini düzenleme ve istediğin sonuçları görebilme şansına sahipsin. Bu konuda aile bireylerinden de maddi ve manevi aradığın desteği bulabilirsin. Ayrıca ev ve aile hayatına yönelik ihtiyaçlarını, hislerini ve korkularını saptayıp iç huzurun için gereken adımları atabilirsin. Ailevi anlaşmazlıkları çözümleme şansın da artıyor.

Yükselen burcun Başak ise kardeşlerinle, akrabalar ve komşularla kısacası yakın çevren ile ilişkilerinden fayda sağlayabilirsin. Olumlu diyaloglar kurabilir, yaşanan olası anlaşmazlıklara kolaylıkla çözüm bulabilirsin. Bu dönemde oldukça ikna edicisin. İletişim yeteneğini geliştirecek alanlar ( yabancı dil kursu, etkin dinleme vs. ) başta olmak üzere birçok alanda eğitim alman sana fayda sağlayabilir. Bu konuda güzel fırsatlar yakalayabilirsin. En zor ve karmaşık konuları bile kolaylıkla anlayabilme, duygu ve düşüncelerini rahatlık ve coşkuyla aktarabilme potansiyelin artıyor. Kısa mesafeli yerlere seyahatlerinde de artış yaşanabilir. Yeni bir araba alabilir, ticaretle uğraşıyorsan karlı işlere imza atabilirsin.

Yükselen burcun Terazi ise yeteneklerini ve kaynaklarını en iyi şekilde geliştirebilir ve bunları kullanabilme fırsatları yakalayabilirsin. Finansal açıdan şanslı bir döneme giriyorsun. Gelirinde artış yaşanabilir. Ancak bir o kadar da artan harcama isteğine karşı dikkatli olmalısın. Kendine gerçekten değer verip vermediğini sorgulayabilir ve bu alanda hayatında yapman gereken değişimler için gerekli adımları atabilirsin. Kendine olan güvenin artıyor.

Yükselen burcun Akrep ise hayatında yeni başlangıçlar yapabileceğin uygun fırsatlar yakalayabilirsin. Kendini keşfedip farkına varma ve kendini ortaya koyma fırsatları bulabilirsin. Birçok alanda inisiyatifi ele alıp başkalarına liderlik edebilirsin. Kendini daha rahat ifade edip, hayata daha iyimser gözlerle bakmaya başlayabilirsin. Kişisel gelişimin için ideal bir dönemin içine giriyorsun. Kendine güvenin ve hoşgörün artıyor. Ancak bu dönemde hem kendine hem de başkalarına karşı aşırı hoşgörülü olup olmadığını sorgulamakta fayda var. Bu arada bu dönemde kilo almaya daha yatkınsın.

Yükselen burcun Yay ise etrafındakilere karşı daha şefkatli ve duygusal davranmaya başlayabilirsin. Empati yeteneğin artıyor. Çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın ancak hayatını olumsuz şekilde etkileyen eğilimlerini ve korkularını ele alıp bunları çözümleyebilirsin. Bu konuda bilinçaltı çalışmaları, psikolojik analizler ve bunlara benzer tekniklerin faydasını görebilirsin. Ruhsal açıdan kendini yenileme fırsatları yakalayacağın, meditasyon ve inziva çalışmalarının da faydasını görebileceğin bir döneme giriyorsun. Yardım derneklerinde yapacağın gönüllü çalışmalar ve hizmetler de seni olumlu yönde etkileyecektir. 

Yükselen burcun Oğlak ise geleceğe yönelik yeni hedefler ve projelerinde seninle aynı idealleri paylaşan arkadaş gruplarından destek alabilirsin. Hayallerini ve hedeflerini büyütme eğilimin ve istediğin herşeyi başarabileceğine inancın yüksek olacağı için bunları gerçekçi ve uygulanabilir kılmanda fayda var. Yeni arkadaşlıklar edinme, sosyal gruplara girme ve sosyal alanda daha aktif olma görülebilir. Bu yeni ortamların ve arkadaşlıkların hayatında olumlu etkileri olabilir.

Yükselen burcun Kova ise toplumsal statünle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsin. Bulunduğun ortamda popülerliğin artabilir. Evlenebilir, yeni iş teklifleri alabilirsin. Üzerinde çalıştığın konularla ilgili ödüller ve terfiler söz konusu olabilir. Hayatında yer alan otorite figürlerinden destek görebilirsin. Kariyerinle ilgili hayallerini gerçekleştirmek için ideal bir dönemin içine giriyorsun. Bu dönemde üzerine düşen görevleri eksiksiz ve zamanında yerine getirmen sana birçok avantaj sağlayacaktır.

Yükselen burcun Balık ise birçok alanda eğitim almak isteyebilir ve bunlar için gereken adımları atabilirsin. Akademik çalışmalar içerisindeysen bu alanda da başarılı olma şansın artıyor. Uzak yerlere seyahatlere gidebilirsin. Yabancı kültürlerden fayda görebilirsin. Alacağın eğitimler ve tanışacağın kişiler vizyonu geliştirmende etkili olacaktır. İthalat, ihracat veya yayıncılık işleriyle uğraşıyorsan bu alanda da başarı şansın artıyor.

Genel anlamda, hayatımızın derinliklerine inip kendimizi yeniden keşfedip değerlendirebileceğimiz ideal bir dönemin içine giriyoruz. Kendimizde fark edemediğimiz birçok özel yeteneğimizi, eğilimimizi görebilme lüksünü buluyoruz. Böylece yeni yıla sayılı günlerin kaldığı bu zamanlarda yenilenerek, iyileşerek, kendimize olan güvenimizi artırarak, dönüşerek yepyeni bir yıla iyimserlik ve neşeyle merhaba diyebiliriz.

Şanslı, bolluk ve bereket içerisinde geçen, bilgeliğimizi arttıracağımız günler olması dileğiyle.

Sevgiler

Işın Kemancı Işıklar, DM Astrol, MAPAI