İLİŞKİ DURUMU KARIŞIK- VENÜS GERİ GİDİYOR

Sevgiyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs’ta İkizler burcunda gerilemeye başlıyor. Gerileme 25 Haziran’a kadar sürecek. Gerilemenin başlangıcındaki Venüs-Neptün karesinin etkisi, biraz başımızı döndürebilir. Bu etkiyle sevgiye ve ilgiye olan ihtiyacımız artarken ilişkilerde kafa karışıklıkları ve aldanmalara da açık hale geliyoruz.
Venüs gerilerken, simgelediği konularla ilgili kararlarımızı aceleye getirmemekte fayda var. Yeni bir ilişkiye başlamak veya sonlandırmak, evlilik kararı almak için uygun zamanlar değildir. Bazı eski aşkları veya arkadaşlıkları da gündeme getirebilecek bu gerilemede, temkinli adımlar atmak gerekiyor. Çünkü tüm ilişkilerimize yönelik verdiğimiz kararlarda gerilemenin bitiminde farklı düşüncelere sahip olabiliriz.
Bu dönemde yapılacak finansal yatırımlarda da hayal kırıklıkları yaşanabilir. Spekülatif yatırımlardan uzak durmamız gereken bir dönemin içindeyiz.
Estetik müdahaleler, dekorasyon ve organizasyon işlerinde istediğimiz sonuçları alamayabiliriz. Yeni bir dövme, yeni bir saç stili vs. gibi planlarınızı ertelemenizi öneririm.
Bu gerilemenin bize kazandırdığı en önemli şey; kendimizi ve değerlerimizi yeniden fark etmemizi sağlayacak etkilere sahip olmasıdır. “Kendinize değer veriyor musunuz? Kendinizi seviyor musunuz? Bir ilişkiden ne bekliyorsunuz? İlişkilerinizde en çok hangi konularda sorun yaşıyorsunuz? Kişisel değerleriniz nedir? Sizi neler mutlu eder? “gibi soruları yanıtlamak için ideal zamanlardır.