HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ KALMAYACAK

Hayatımız belirli bir düzende giderken hoşumuza gitsin gitmesin, mevcut düzenimizi değiştirmeyi pek istemeyiz. Eğer ki doğum haritamızda sabit burçların (Boğa, Kova, Aslan ve Akrep) etkisi de yüksek ise bildiğimiz ve güvendiğimiz limanlardan uzaklaşmak bize çok daha zor gelebilir. Çocukluk şartlanmalarımız, alışkanlıklarımız, bilinmeze duyulan korku, maddi ve manevi birçok sebep sahip olduklarımıza sıkı sıkıya bağlanmamıza neden olabilir. Bu eğilimimizden dolayı, bazen gerçekte bizim için neyin daha iyi ve doğru olduğunu göremeyebiliriz. Aslında her günümüz birbiriyle aynı gibi görünse de hepimizin yaşamında çeşitli dönüm noktaları oluyor. Aniden gelişen bir olay birden eskiyi süpürüp yerine yeniyi getiriyor ya da aşama aşama yaşadığımız bazı olayların sonucunda ne kadar değiştiğimizi anlıyoruz.

Astrolojide bazı gezegenlerin hayatımıza dokunuşları oldukça etkilidir. Yavaş hareket eden bu gezegenler enerjileriyle, dokundukları yerlerde bazı şeyleri değiştirirler. İşte bu gezegenlerden biri olan, ani değişimlerin, devrimlerin, isyanların, sıradışılığın ve özgürlüğün gezegeni Uranüs, bulunduğu güvenli ve sakin limandan ayrılmayı sevmeyen, konforuna düşkün Boğa burcuna 15 Mayıs 2018 tarihinde geçiyor. 6 Kasım 2018’e kadar bu burçta kalacak. Ardından 6 Mart 2019- 7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025- 25 Nisan 2026 tarihlerinde de Boğa burcunda olacak. Kısacası, Uranüs genel olarak bakıldığında 2026 yılına kadar Boğa burcunda kalacak. Bu ikilinin birlikteliğini düşünebiliyor musunuz? “Değişmeyelim, böyle mutluyuz” diye bağıran Boğa burcuna, “artık değişim zamanı geldi” diyen Uranüs dokunuyor. Böylece hepimizin doğum haritasına göre farklı alanlarda değişim rüzgarları esmeye başlıyor. Tabii ki beklenmedik değişimlerin hepsinin toz pembe olacağını söylemek çok zor. Ancak her ne yaşayacak olursak olalım, geriye dönüp baktığımızda aslında artık bize hizmet etmeyen şeylerden bizi özgürleştiren ve bizi güçlendiren değişimler yaşadığımızı göreceğiz.

Yükselen Burcunuza göre potansiyel değişimlerin neler olacağına bakacak olursak;

Yükseleni Koç burcu olanlar,

Ortalama 7 yıl boyunca kişisel değerlerini ve maddi kaynaklarını gözden geçirmen gereken bir döneme giriyorsun. Bu dönemde kendi değerini nelere dayandırdığını ve kendine yeterince değer verip vermediğini sorgulayabilirsin. Para kazanma ve harcama tarzında bazı değişiklikler olabilir. Özgürlük ihtiyacıyla kendi işinin patronu olmak veya esnek kuralları olan işlerde çalışmak isteyebilirsin. İlginç ve orijinal fikirlerinden para kazanabilirsin. Maddi durumunda iniş ve çıkışlar( ani kayıplar veya büyük kazançlar) olabileceği için bu alanda adımlarını dikkatli atmalısın. Sahip olduklarını(mal, mülk, para) tek bir alanda değerlendirmemekte fayda var.

Yükseleni Boğa olanlar,

Ortalama 7 yıl boyunca yaşayacağın olaylar, hayata yaklaşımını değiştirmene sebep olabilir. Kendini geliştirmeye daha isteklisin. Beklenmedik fırsatlar yakalayıp harekete geçebilirsin. Kendini canlı, enerjik ve heyecanlı hissedeceğin bir döneme giriyorsun. Kişisel görünümünde de bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Özgürlük, macera ve risk alma isteğin artıyor. Bu yüzden kendini aşırı zorlamadan dengeni korumaya özen göstermelisin.

Yükseleni İkizler olanlar,

Ortalama 7 yıl boyunca geçmişinden gelen ve seni aşağıya çeken bazı duygusal yüklerinden kurtulmak için fırsatlar yakalayabilirsin. Senden gizlenen veya senin gizlediğin bazı sırlar aniden açığa çıkabilir. Çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçındığın konularla artık yüzleşmek zorunda kalabilirsin. Geçmişi geride bırakmayı öğreneceğin bir takım deneyimler yaşayabilirsin. Yaratıcılığa dayalı işlerde çalışıyorsan, ortaya sıradışı ve dikkat çekici eserler çıkarma potansiyelin artıyor.

Yükseleni Yengeç Burcu olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca arkadaşlıklarını daha özgürce yaşama isteğin artıyor. Bu sebepten bazı arkadaşlıklarını bitirebilir ve sosyal çevreni değiştirebilirsin. Farklı ve orijinal kişilerle tanışıp, yeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Bu arkadaşlıklar senin hayata bakış açını değiştirmene sebep olabilir. Geleceğe dair ideallerin ve hayallerin sıradışı olabilir. Farklı bir gelecek hayali kurgulamaya başlayabilirsin.

Yükseleni Aslan Burcu olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca kariyerinde ve sosyal statünde değişimler yaşayabilirsin. Bu değişimlerin seni daha özgür bırakacağını ve hayattan ne istediğini sana daha net göstereceğini hatırlatmak isterim. Sıradışı bir kariyer hedefleyebilirsin. Bu dönemde yeteneklerini gösterebileceğin birçok fırsat yakalayabilirsin. Kendine özgü yaratıcı fikirlerinde artış yaşanabilir. Bunları ortaya koymalısın. Yöneticilerin başta olmak üzere hayatında yer alan otorite figürleriyle ilgili birçok değişiklik olabilir.

Yükseleni Başak olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca karşılaşacağın kişiler ve yaşayacağın olaylarla, yeni fikirlere ve yeni yaşam tarzına daha açık olabilirsin. Sıradışı bir konu üzerinde çalışmak isteyebilirsin. İnançlarını ve hayat felsefeni sorgulayabilirsin. Beklenmedik plansız bir şekilde uzun seyahatlere çıkabilirsin. Bu yolculuklarda hayata bakış açını etkileyecek deneyimler yaşayabilirsin. Üniversiteye girebilir, yüksek lisans yapabilir, yurtdışında okuyabilirsin.

Yükseleni Terazi olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca başkalarının paraları, miras, ortak maddi kaynaklar konularında bazı deneyimler yaşayabilirsin. Bu alanlarda beklenmedik paralar kazanabileceğin gibi kayıplar da olabilir. Finansal yatırımlarında dikkatli olmanda fayda var. Herşeyi kontrol altında tutmaya eğilim gösteren biri isen, bu süreç hayatta herşeyi kontrol altında tutamayacağını sana hatırlatacaktır. Korkuların ve zayıf yönlerinle yüzleşeceğin, evrenin işleyişi, ruhunun evrenle bağlantısını sorgulayacağın bir dönem olabilir. Psikolojik anlamda gelişimine hizmet eden, yenilenme gücünü kendinde bulacağın bir döneme giriyorsun.

Yükseleni Akrep olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca tüm yakın ilişkilerinde, evliliğinde veya ortaklıklarında bir takım değişimler yaşayabilirsin. Kangren haline gelmiş birçok ilişki bitebilir. Bu dönemde yakın ilişkilerinde karşılıklı olarak öngürülemez tavırlar sergilenebilir. Eğer bekarsan ilginç kişilere çekilebilir ve sıradışı ilişki arayışına girebilirsin. İlişkilerinde özgürlük arayışın ağır basıyor. Ani bir kararla bir ilişkini sonlandırabileceğin gibi yeni bir ilişkiye de başlayabilirsin. İlişki kurma biçiminin yeniden yapılanacağı bir döneme giriyorsun.

Yükseleni Yay olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca kendi isteğinle veya şartlar gereği, günlük rutinini değiştirmek zorunda kalabilirsin. İşlerini farklı bir şekilde yapmaya başlayabilirsin. İş değişiklikleri görülebilir. Çalışma ortamın, çalışma koşulların ve iş arkadaşlarınla ilişkilerinde bir takım değişiklikler yaşanabilir. Sıradışı bir işe veya iş ortamına sahip olabilirsin. Daha özgür olabileceğin, kendi planlarını rahatlıkla uygulayabileceğin işlere yönelebilirsin. Tek başına çalışmayı tercih edebilirsin. Sağlıklı yiyecekler tüketmeye, spor yapmaya kısacası sağlığına faydalı olacağına inandığın şeylere yönelebilirsin.

Yükseleni Oğlak olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca kendini oldukça yaratıcı ve orijinal bir şekilde ifade etme potansiyelin artıyor. İlginç hobilere yönelebilirsin. Çocuk sahibi olabilir veya çocuklarla ilişkilerinde bazı değişimler yaşayabilirsin. Senden oldukça farklı, sıradışı kişilere çekilip onlarla romantik ilişkiler yaşayabilirsin. Bu ilişkilerin aniden başlayıp aniden bitebilir. Kendini gereksiz yere hangi konularda kısıtladığını tespit edebilirsin. Risk alma isteği duyabilirsin. Yatırımlarında dalgalanmalar olacağı için bu alanlarda dikkatli olmalısın.

Yükseleni Kova olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca geçmişten gelen şartlanmalarından kurtulup, hayatının kontrolünü ele alma ve davranışlarına çeki düzen verme şansını yakalıyorsun. Beklenmedik bir anda yaşadığın çevreden ve evinden ayrılabilir veya taşınabilirsin. Eve ait konularda birçok değişiklik yaşanabilir. Fiziksel bir ayrılık yaşamazsan da içsel olarak kendini ailenden, köklerinden uzaklaşmış hissedebilirsin. Aile bağlarında değişim gerçekleşebilir. Esnek ve uyumlu olmaya özen göstermelisin.

Yükseleni Balık olanlar;

Ortalama 7 yıl boyunca yeni fikirlere daha açıksın. Kendini daha bilinçli ve bağımsız hissedebilirsin. Yeni ilgi alanların olabilir. Eski düşünce kalıplarını terkederek, hayatını yeni bir bakış açısıyla değerlendirmeye başlayabilirsin. Detaylarla uğraşma konusunda başarın artıyor. Araştırma ve analiz gerektiren herşey ilgini çekebilir. Daha önce sormaya ve düşünmeye cesaret edemediğin birçok şeyi sormaya ve düşünmeye başlıyorsun. Algın ve kendini ifade şeklin değişiyor. Birçok kursa yazılabilir, eğitim alabilirsin. Ancak uzun süreli kurs ve eğitimlerden sıkılabileceğin için kısa dönemlilerini tercih etmende fayda var.