“HEPİMİZ KENDİ ÖYKÜMÜZÜN KAHRAMANIYIZ” *

Bazen değişime giden yol, büyük baskı ve korku içerir. Bu yolculuk boyunca kendi karanlık yanımızla yüzleşir ve gücümüzün farkına varmamızı sağlayacak sınavlardan geçeriz. Böylece her adımda bir şeyler öğrenip kendi öykümüzü yazarız.
5 Nisan’da buluşan Göklerin Tanrısı Zeus(Jüpiter) ile Yeraltı Tanrısı Hades(Pluto) şu sıralar “korkuyu biraz daha arttıralım” diyor ve ardından 25 Nisan’da Pluto, Oğlak burcunda gerilemeye başlıyor. Bu arada Merkür de kare açısıyla onlara katılıyor. Aslında yaratılan bu baskı ve korkunun ardında, karanlık yönlerimizle yüzleşmemiz ve bize artık hizmet etmeyen konuları saptayıp onlarla vedalaşmamız talep ediliyor.
Tüm bunların yanında bu güçlü kombinasyon, bize bir takım şans, kısmet, bolluk ve bereketi de beraberinde getirebilir. Artan konsantrasyonumuzla bir çok soruna çare bulmak ve görünenin ardındakini görmek de kolaylaşıyor. Hoşlanmadığımız bazı tavır ve alışkanlıklarımızı da bu dönemde geride bırakabiliriz. Bizi manipüle etmeye çalışan veya bizim manipüle etmeye çalıştığımız insanları daha net görebiliriz.
Pluto, 4 Ekim’de ilerlemeye başlayacak. Gerileme boyunca korkularımızın bizi yönetmesine izin vermemek, bir takım şeyleri takıntı haline getirmemek ve duygusal dengemizi korumak önem taşıyor. Böylece bu sürecin sonunda, gerekli dönüşümleri gerçekleştirmiş ve içsel olarak yenilenmiş olarak yolumuzda ilerleyebiliriz.
• Başlıktaki söz, yazar Mary McCarthy’ e aittir.