HAYATINIZDA GEREKEN ESNEKLİĞİ GÖSTEREBİLİYOR MUSUNUZ?

Bazen bir şeyler için zamanında hareket edemeyip cesaret göstermediğimizde bazı fırsatları kaçırmış oluyoruz. Bazense iyice düşünüp taşınmadan harekete geçtiğimizde pişman oluyoruz. Kimimiz yapısı gereği daha hızlı ve cesur kararlar alıp uygularken kimimiz iyice ölçüp tartmadan adım atmıyoruz. Aslında zaman içerisinde kazandığımız tecrübelerle yaşadıklarımıza göre nasıl davranmamız gerektiğini ayırt edebilsek de hepimiz birbirimizden farklıyız.
Doğum haritasında Koç burcu etkisi yüksek birinin sabırsızlığını, Boğa burcu etkisi yüksek birinin anlaması zordur. Koç, yöneticisi Mars’ın enerjisiyle bir şeyleri başlatma, cesaret ve atılganlıkla hareket eder. Mars gezegeni de Koç burcuna geçtiğinde bu özgürlüğü bulur ve tüm bu özelliklerini sergiler. Bu gezegen 28 Haziran’dan beri Koç burcundaydı. Keşfetmek, bir şeyleri başlatmak, acelecilik ve sabırsızlık duygularıyla hareket ediyorduk. Zaman zaman öfkeli çıkışlarımız da oldu. Diğer yandan bir çok fırsatlar da yakalayabildik. Daha cesur hareket etmek ve kararlar almak kolaylaştı.
7 Ocak’ta Mars, Boğa burcuna geçiş yapıyor ve artık bir şeylerde istikrar sağlamak, maddi ve manevi güvenliğimizi sağlamlaştırmak için harekete geçiyoruz. Adımlarımızı daha temkinli ve kararlı atmaya başlıyoruz. Daha sabırlıyız.
Diğer yandan, Mars Boğa’dayken, inatçı ve sabit fikirli tavırlarımız, bizi tartışmalara sürükleyebilir. Bu sebepten, hayatımızda gereken esnekliği gösterip göstermediğimizi değerlendirmek, sabit fikirlilik gösterdiğimiz konuları belirlemek ve kendimizi bu alanda geliştirmek için uygun bir dönemdeyiz. Mars, 4 Mart’a kadar Boğa burcunda kalacak.