BOĞA BURCUNDA YENİ AY

Mayıs ayına, 5 Mayıs’ta Boğa burcunda oluşacak Yeni Ay’ın olumlu etkileri altında başlıyoruz. Neptün gezegeninin hem Yeni Ay hem de Satürn’le yaptığı olumlu açılar, artan sezgilerimizi ve hayallerimizi, hedeflerimize ulaşmak için uygun bir biçimde kullanmamıza sebep oluyor. Aynı zamanda Satürn ve Pluto gerilemesinin etkisiyle çıktığımız içsel yolculuğumuzda bize ışık tutuyor. Bu dönemde hem kendimizi hem de başkalarını daha kolay anlayabiliriz. Birbirimize destek olma ve yardımlaşma isteğimiz artabilir.
Yeni Ay’lar, hayatımızda yeni başlangıçlar yapabileceğimiz verimli dönemlerdir. Bu Yeni Ay’da iç sesimize daha fazla kulak verelim. Neleri ardımızda bırakıp neleri sağlamlaştırmamız gerektiğini belirleyebilir ve buna göre harekete geçebiliriz. Beğenmediğimiz yönlerimizi ve kötü alışkanlıklarımızı terk edebiliriz. Sezgilerimiz, yaratıcılığımız, bir şeylerin yapılabileceğine olan inancımız artıyor. İsteklerimizi gerçekleştirmek için gereken güven ve cesareti buluyoruz.
Ortalama 3 Haziran’a kadar etkisi sürecek bu dönemde, dengemizi korumaya özen gösterelim. Çünkü Mars’ın Jüpiter ile karşıt açısı, aşırı risk alma ve kibirli tavırlarda bulunma eğilimlerini de arttırıyor. Kendi doğrularımızı diretmek yerine hoşgörüyü ve anlayışı besleyen Neptün ile Güneş’in yarattığı olumlu etkiyi kullanmayı tercih edelim.