BİR DİLEK TUT

Rahmetli anneannem “Gökyüzünde Ay’ı incecik gördüğünde hemen gözünü kapat ve içinden bir dilek tut. Dileklerin gerçek olur.” derdi. Benim için oyun haline gelmiş bu Ay takibini çok severdim. Çünkü gerçekleşmesini istediğim uzun bir hayaller listesi vardı. Şimdi 17 Ocak’ta gerçekleşecek yılın bu ilk Yeni Ay’ında hayallerimizi gerçekleştirmek için yeni başlangıçlar yapabiliriz. Uyumun ve aşkın gezegeni Venüs, yine sahneden rol kapıyor ve bize aşk ve para konularında atacağımız adımlarda güzel enerjilerini gönderiyor.

Bu arada Uranüs, Yeni Ay’a biraz kıskançlık yaparcasına sert açısını gönderiyor. Bu beklenmedik olaylara ve tepkilere yol açabilir. Neyse ki Mars gezegeni imdadımıza yetişiyor. Bu durumlar karşısında cesaretle hareket etmemizi sağlıyor. Güvenimizi arttırıyor.

Bu dönemde kendi değerimizden şüphe duymadan, öncelikle kendimize hak ettiğimiz değeri vererek, sağlam ilişkiler kurabilir ve yeni başlangıçlar yapabiliriz. Aşk hayatımız hareketleniyor. Aniden başlayan aşklar söz konusu olabilir. Eksik parçalarımızı tamamlayacağını düşündüğümüz kişilere çekilebiliriz.

Bunun yanı sıra, Uranüs’ün sert etkisinden olumlu şekilde yararlanarak hayatımızda çıkmaza giren bazı konulara yönelik farklı çözümler bulabiliriz. Sabrı ve sağduyuyu elden bırakmamak her zamanki gibi önem taşıyor.

İş hayatımızda da yeni ortaklıklar kurabiliriz. Ayrıca sanatsal çalışmalarımızda içimizden gelenleri en iyi şekilde ifade etme şansını yakalıyoruz.

Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar yapabilmemiz yeterli duygusal gücü bulabileceğimiz zamanlardır. Bu gücümüzü kendimizin ve çevremizin iyiliği için kullandıkça büyür ve güzelleşiriz.

Güzel başlangıçlara, sevgiyle.

Işın Kemancı Işıklar