BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

19 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay’da, Mars-Uranüs kavuşumunun etkisini yoğun olarak hissedeceğiz. Bu sebepten yaşayacağımız bazı olumlu ani gelişmeler, potansiyelimizin farkına varmamıza sebep olabilir. Yeni başlangıçlar yapabilmemiz için bazı şeyleri sonlandırabiliriz. Güvenlik sebebiyle sıkı sıkıya bağlı olduğumuz ama artık bize hizmet etmeyen şeylerden özgürleşme cesareti bulabiliriz. Birden hayatımızda bazı şeylerin anlamını yitirdiğini fark edebiliriz. “Artık bu şekilde davranmayacağım “ diye düşünüp bu doğrultuda bazı kararlar alabiliriz. Risk alma ve özgürleşme isteğimiz artıyor.

Bu arada oluşan Merkür-Neptün kavuşum açısı, bazı kafa karışıklıklarına sebep olabilir. Neyse ki Mars’ın 31 Mart’a kadar Boğa burcunda oluşu, bizim harekete geçmeden önce düşünmemizi ve sağlam adımlarla ilerlememizi destekliyor. Venüs- Satürn altmışlık açısı da bizim sevgimize ve sorumluluklarımıza sahip çıkmamızı kolaylaştırıyor.

6 Ocak’taki Güneş tutulmasının etkisiyle başlayan değişiklikler, bu dönemde daha da hız kazanabilir. Hoşumuza gitsin gitmesin, her değişim bizi olgunlaştırır ve yenilikler için yol açar. Fiziksel ve ruhsal olarak kendimizi yenilemek için uygun zamanlardayız.