AKREP’TEKİ DOLUNAY HAYATIMIZI DEĞİŞTİREBİLİR

Sağlam içgüdülere sahipsen ve iç sesine kulak verirsen içinde hapsolduğun durumdan kendini çıkarmak için birçok seçeneğin olduğunu görebilirsin. Bu gücünü unuttuysan, bunu sana hatırlatacak bir Dolunay dönemine giriyoruz. 27 Nisan’da Akrep burcunda oluşacak Dolunay, bir çok ezberi bozacak gibi gözüküyor. Boğa burcunun simgelediği sahip olma, değişmezlik ve güvenlik ihtiyacımız, Akrep’in simgelediği her şeyi kontrol altında tutma isteğimiz ve tüm bunlarda sınırlarımızı nasıl belirlediğimiz test ediliyor. Bu Dolunay’da, Satürn ve Uranüs’ün dönüşümümüzü sağlayacak etkisine Venüs ve Merkür de katılıyor. Böylece mevcut düzenlerimiz değişime zorlanıyor.
Ortalama 15 gün sürecek bu dönemde endişelerimizi, korkularımızı, şüphelerimizi ve yalnızlık duygumuzu arttıracak etkiler altındayız. Kendimizi oldukça kısıtlanmış hissedebiliriz. Bu duygusal iniş çıkışlar mantıklı kararlar almamızı etkileyebilir. O yüzden özellikle yakın ilişkilerimizde önemli kararlar alırken dikkatli olmalıyız. Yengeç’teki Mars, yaşayacaklarımızla yüzleşecek cesaret ve mücadele gücümüzü arttırıyor. Ancak bunun için duygularımızın farkında olmamız gerekiyor. Böylece kendi korkularımızla diğer bir deyişle, kendi ejderhalarımızla savaşma gücünü bulabiliriz.
Bu Dolunay’da, gizlenen bazı şeyler ortaya çıkabilir. Şaşırtıcı haberler alabiliriz. İlişkilerimizde ve ortak maddi kaynaklarımızda ani değişiklikler yaşanabilir. Beklenmedik kazanç ve kayıplar dönemindeyiz.