27 TEMMUZ 2018- KOVA BURCUNDA AY TUTULMASI VE BURÇLAR

Ay tutulmalarında hayatımızda bazı şeyler tamamlanır ve yeniye yer açılır. Terk etmek istediğimiz eğilimlerimiz, kötü alışkanlıklarımız, kısır döngüye dönen işlerimiz, ilişkilerimiz ve daha bir çok konuyu geride bırakabilme potansiyeli artar. 27 Temmuz 2018’de Kova burcunda oluşacak Ay Tutulmasında Uranüs’ün etkisi yüksek görünüyor. Tahmin edemediğimiz ani gelişmeler ve kadersel faktörler, tıpkı bir cümlenin sonuna koyduğumuz “nokta” işareti gibi, bir şeyleri sonlandırmamıza ve hayatımızda yeni bir cümleye başlamamıza imkan tanıyacaktır.

Tutulmanın etkilerini doğum haritamıza göre kişisel olarak ayrı ayrı hissetsek de genel olarak burçlara göre potansiyel etkilerine bakacak olursak;

Koç ve Yükselen Koçlar:

Bu dönemde arkadaşlıkların, grup ve organizasyonlar içerisindeki ilişkilerin test edilebilir. Bazı arkadaşlıklarını ve grup aktivitelerini sonlandırabilirsin. Öfkene yenilip ani kararlar vermemeye dikkat etmelisin.

Bir takım projelerin tamamlanabilir. Hedeflerini değiştirme gereği duyabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Her ne kadar değişiklikten çok hoşlanmasan da kariyerinde bir takım değişiklikler yaşamaya başlayabilirsin. İş sebebiyle ev değişikliği ve taşınma söz konusu olabilir. İş hayatını ve ev hayatını dengelemek için gerekli düzenlemeler yapabilirsin. Bu arada etrafındaki otorite figürleriyle( aile veya iş yaşamında) bazı sıkıntılar yaşayabilirsin. İnatçılık yapmamaya dikkat etmelisin.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Üzerinde çalıştığın bir projeyi veya bir eğitim programını verimli bir şekilde tamamlayabilirsin. Bu dönemde ruhsal olarak kendini değerlendirip, hayat felsefeni ve inançlarını yeniden değerlendirebilirsin. Bu amaçla uzak yerlere seyahatlerin olabilir. Hayata bakış açın değişebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Finansal olarak bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Yüklü bir ödemeni bitirebilir ya da finansal bir projeni tamamlayabilirsin. Harcama yapma eğilimin artabilir. Savurganlık yapmamaya özen göstermelisin.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Tüm ikili ilişkilerin test ediliyor. Bu yakın ikili ilişkilerin olacağı gibi iş ortaklıkların da olabilir. Eğer ilişkilerin güçlü ise daha da güçlenirken, zayıflamış ilişkilerin bitişi söz konusu olabilir. Kendini keşfedip ihtiyaçlarının farkına varabilir ve kendini ortaya koyma tarzını değiştirebilirsin.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Günlük işlerinde, çalışma ortamında ve çalışma tarzında bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Çalışma koşulların değişebilir. Bir projenin veya bir işin tamamlanması söz konusu olabilir. Sağlığına daha fazla özen gösterebilir ve zararlı alışkanlıklarından kurtulma kararı alabilirsin.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Üzerinde çalıştığın yaratıcı bir projeni tamamlayabilirsin. Romantik ilişkilerin test ediliyor. Zayıflamış ilişkiler bitebilir. Çocuklarla ilgili bazı konularla meşgul olabilirsin. Sosyal aktivitelerinde artış yaşanabilir.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Evle ilgili konular gündemine taşınabilir. Ailenden birileriyle özel olarak ilgilenmek durumunda kalabilirsin. Kariyer hayatın ve özel hayatın arasında denge kurmak amacıyla, bazı şeyleri hayatından çıkarabilirsin. Yalnız kalma ihtiyacın artabilir. Yine de zaman zaman sosyalleşmek sana iyi gelecektir.

Yay ve Yükselen Yaylar:

İletişim trafiğinde ve seyahatlerinde artış yaşanabilir. Gün içerisinde beklenmedik randevular ve haberler söz konusu olabilir. Kardeşlerin ve yakın çevrenle ilgili konular gündemini meşgul edebilir. Kendini birçok işle uğraşıyor halde bulabilirsin. Önceliklerini belirleyip, üzerinde çalışman gereken konulara odaklanmanda fayda var.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar :

Finansal kaynaklarında bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Maddi kaynaklarını ve maddi güvenliğini ilgilendiren konularla meşgul olabilirsin. Harcamalarına biraz dikkat etmen gerekebilir. Yaşayacağın bazı şeylerle, kendine gerçekten değer verip vermediğini ve değiştirmen gereken yönlerini yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilirsin.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Bir şekilde imajını ve hayata yaklaşım tarzını değiştirme ihtiyacı duyabilirsin. Hayatında bağlılık ve bağımsızlık dengelerini yeniden inşa edebilirsin. Kendi sınırlarını yeniden çizme ihtiyacı duyabilirsin. Bu arada başkalarının da sınırlarına saygı gösterip göstermediğini değerlendirmelisin.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Yoğun bir şekilde içe dönme, dinlenme ve ruhunu yenileme ihtiyacı duyabilirsin. Empati yeteneğinde artış olabilir. Bu arada başkalarına yardımcı olmaya çalışırken kendini çok fazla yormamaya da dikkat etmelisin. Hayatında bazı özel hatta gizli kalmış konuların açığa çıkması söz konusu olabilir.