21 HAZİRAN YENGEÇ’TE GÜNEŞ TUTULMASI

Her şey rutininde akıp gidiyor gibi gözükmesine rağmen aslında her yeni güne yenilenmiş bir şekilde uyanıyoruz. Bazen yavaş bazense beklenmedik bir anda hayatımızda bir şeyler değişebiliyor. Güneş ve Ay tutulmaları da hayatımızdaki bu dönemeçlerde önemli zamanları gösterirler.
21 Haziran’da Yengeç burcunda Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Tutulmanın etkileri Aralık ayına kadar devam edecek. Bu tutulmada kendi duygusal güvenliğimizin yanı sıra ülkemiz ve ülke güvenliği de odaklanacağımız konular arasında yer alıyor. Tutulmada Mars’ın Jüpiter ve Pluto ile olumlu açısı, bir şeyleri düzenlemek ve değiştirmek için bizi cesaretlendiriyor. Aynı zamanda başkalarına da bu konularda kolaylıkla destek verebilmemizi sağlıyor. Bu süreçte yaşantımızda yer alan bazı dengesizlikler de bizi zorlayarak kendini belli edebilir. Söz konusu Yengeç burcu olunca ihtiyaçlarımızı belirlemek için hislerimize de kulak vermek gerekiyor. Duygu ve düşüncelerimizi derinlemesine analiz edebilme ve farkındalığımızı geliştirme şansına sahip olduğumuz bu dönemde, hayatımızda yeniliklere yer açabilmek için bu enerjiden yararlanabiliriz.
Bu süreçte bir şeyleri yeniden konuşma ve netleştirme gereği duyabiliriz. Merkür’ün 18 Haziran-12 Temmuz arasında gerileyeceğini ve bu sebepten bu tür diyaloglarımızda anlaşılır olmanın çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim.
Yükselen burcumuza göre Güneş Tutulmasının etkilerine bakacak olursak;
Yükselen Koçlar: Ebeveynlerin, ailen ve geçmişinle ilgili konular gündemine taşınıyor. Aile bireyleriyle özel olarak ilgilenmen gerekebilir. Ev ve iş hayatında bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Yeni bir ev alım-satımı olabilir. Yeni bir yere taşınabilirsin. Bu zamana kadar hayatında saklı kalmış bazı konular ortaya çıkabilir.
Yükselen Boğalar: Kardeşlerin başta olmak üzere yakın çevrenle ilgili bazı konular gündemine taşınıyor. Onlarla ilişkilerinde bazı değişiklikler yaşanabilir. Desteğine ihtiyaç duyabilirler. Diğer yandan birçok alanda eğitim almak için başvurular yapabilirsin. Ticaretle ilgileniyorsan bu alanda da yeni atılımların olabilir.
Yükselen İkizler: Sahip olduğun kaynakları ve kazancını arttırmak için olumlu etkiler altındasın. Yeteneklerini daha fazla kullanabilir ve bu sayede gelirini arttıracak yeni fırsatlar yakalayabilirsin. Maddi güvenliğin için gerekli değişiklikleri yapabilirsin. Bu arada harcamalarında da dikkat olmalısın.
Yükselen Yengeçler: Yaşayacağın bazı olaylar seni değişim ve dönüşüme zorlayabilir. Duygusal ihtiyaçlarını daha iyi fark edebileceğin bir dönemdesin. İçgüdüsel bir istekle beğenmediğin yönlerini değiştirmeye başlayabilirsin. İmajını, hayata yaklaşım tarzını da değiştirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kendinde gereken gücü buluyorsun.
Yükselen Aslanlar: Biraz iç dünyana dönüp kendini hem fiziksel hem de ruhsal anlamda değerlendirme ihtiyacı duyabilirsin. Hayatında çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın ve seni hareketsiz bıraktığını düşündüğün konuları çözümlemek için harekete geçebilirsin. Bazı alışkanlıklarını ve davranışlarını değiştirme kararı alabilirsin.
Yükselen Başaklar: İçinde bulunduğun sosyal gruplarda ve arkadaşlık ilişkilerinde bir takım değişiklikler olabilir. Bazı arkadaşlıkların biterken, yeni arkadaşlıklar da kurabilirsin. İlişkilerinde kendi davranış tarzını da gözden geçirip gerekli düzeltmeleri yapma şansını elde ediyorsun. Kendine yeni hedefler belirleyip bunları başarıyla planlayıp yapılandırabilirsin.
Yükselen Teraziler: Kariyerin başta olmak üzere toplumsal statünde bir takım değişimler yaşayabilirsin. Kendine yeni bir yön çizme kararı verebilirsin. Hayatında yer alan otorite figürleriyle ilişkilerinde de bir takım değişimler söz konusu olabilir. İş ve özel hayatını dengelemek için gerekli düzenlemeleri yapabilirsin. Bu zamana kadar dikkatini vermediğin yeni bir konuyla ilgilenmeye başlayabilirsin.
Yükselen Akrepler: Hayat felsefenin ve inançlarının seni nasıl etkilediğini daha net görebilirsin. Hayata bakış açını değiştirecek bazı kişilerle tanışabilir veya bazı olaylar deneyimleyebilirsin. Uzayan bir adli davan varsa bu davan sonuçlanabilir. Bu süreçte uzak yerlere seyahatlerin artabilir. Yabancı kültürlerden kişilerle bir arada bulunma veya yabancı kültürlerle ilgili çalışmalar yapma söz konusu olabilir.
Yükselen Yaylar: Eşinin veya ortağının paralarına ait konular, ortak yatırımlar, miras, vergi, borç, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Eline toplu para geçebilir. Yeni ortaklıklar kurulabilir. Mevcut ortaklıklarda ve yatırımlarında değişiklikler yaşanabilir. Eğer varsa mevcut borçlarını yeniden yapılandırma gereği duyabilirsin.
Yükselen Oğlaklar: Evliliğin ve ortaklıkların başta olmak üzere tüm ikili ilişkilerinde değişiklikler yaşayabilirsin. Eğer ilişkilerin güçlü ise daha da güçlenirken, zayıflamış ilişkilerin bitişi söz konusu olabilir. Bu süreçte evlilik kararı da alabilirsin. Yeni ortaklıklar gündeme gelebilir. Mevcut ortaklıklarında ise yeni bir yapılandırma gerekebilir.
Yükselen Kovalar: Günlük işlerinde, çalışma ortamında veya çalışma koşullarında bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Projelerini başarıyla tamamlayabilir ve kendini geliştirmek istediğin bir alanda, o konunun uzmanıyla çalışma fırsatı bulabilirsin. Aynı zamanda bu süreçte daha sağlıklı bir yaşam için hayatında yeni düzenlemeler yapabilirsin.
Yükselen Balıklar: Romantik ilişkilerin, gruplar ve organizasyonlar içindeki arkadaşlıkların test ediliyor. Hayatındaki kişileri yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilirsin. Yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Hayallerini gerçekleştirmek için yeni fırsatlar yakalayabilirsin.