21 ARALIK 2020’DE YENİ BİR ÇAĞ BAŞLIYOR

21 Aralık 2020’de Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla beraber, astrolojik açıdan yepyeni bir Çağ’a giriş yaparak 2021’e “merhaba” diyoruz.
Bu zamana kadar toprak elementinde gerçekleşen, avantajlarının yanı sıra, aşırı materyalistliği, çevre kirliliğini ve doğal kaynakların kontrolsüz tüketimini de tetikleyen Jüpiter-Satürn döngüsü sona eriyor ve 21 Aralık’tan itibaren hava elementinde yaklaşık 200 yıl sürecek yeni bir döngüye başlıyor. Böylece havacılık başta olmak üzere teknolojide büyük gelişmelerin yaşanacağı, önemli keşiflerin yapılacağı, toplumsal konulara, özgürlüğe ve bireyselliğe daha fazla önem verilen bir döneme giriş yapıyoruz. Hepimizin yaşam tarzını (çalışma ve beslenme tarzımız, ilişkilere bakış açımız vs.) alışılagelmiş düzenin dışına çıkartacak etkiler altındayız.
2021 yılıyla beraber artık geçerliliğini yitirmiş eski sistem ve yapıların yavaş yavaş sonlanmasına şahit olacağız. Dünya liderlerinde de değişimlerin görüleceği bu çağda, Kova burcunun simgelediği, daha hümanist, idealist, bağımsız ve sosyal konulara duyarlı kişiler sahnede birer birer yerlerini almaya başlayacak.
2021 yılından itibaren görünen o ki, biyoteknolojideki hızlı ilerleyiş, bir çok sağlık sorununa çözüm getirecek. Cep telefonları gibi hayatımızda robotların da yer almaya başlayacağı, uzaylılarla iletişimin Hollywood filmi olmaktan çıkacağı, yakın gelecekte belleklere bilgilerin yüklenebileceği bir çağa giriş yapıyoruz.