13 TEMMUZ 2018- YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Astrolojide Güneş tutulmaları, yaşamımızdaki yeni dönemeçlerin işaretleridirler. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, hayatımızda güzel gelişmelere sebep olacak yenilikleri bize sunuyor. Ancak bu arada Pluto ile oluşacak karşıt açı ve Mars gerilemesinin de etkisiyle anlamlandıramadığımız korkularımızdan dolayı yenilikler karşısında tedirginlik yaşayabiliriz.

Bu yüzden unutmamak gerekir ki, yaşadığımız her şeyin bir sebebi var ve tüm bu deneyimler gelişimimize hizmet ediyor. Artık bize hizmet etmeyen şeyler ise bir şekilde hayatımızdan çıkıyor. Bu değişimlerin bazılarını mutlulukla bazılarını ise endişe ile karşılasak da bu gerçek değişmiyor.

Güneş Tutulmalarının etkisiyle doğum haritalarımıza göre hepimizin hayatında bir takım değişimler olacak. Ancak burçlara göre genel olarak değişim alanlarının neler olacağına bakacak olursak;

Koç Burçları ve Yükselen Burcu Koç olanlar:

Huzur ve güvenlik duygusu arayışıyla yeni bir eve taşınma veya yeni bir ev satın alma söz konusu olabilir. Ailevi bir takım konular gündemine taşınabilir. Aile bireyleriyle özel olarak ilgilenebilirsin. Seni hareketsiz bırakan korkularını saptayıp, kararlı yapınla iç huzurun için gereken adımları atabilirsin.

Boğa Burçları ve Yükselen Burcu Boğa olanlar:

Kardeşlerinle, akrabaların ve komşularınla kısacası yakın çevren ile ilgili konularla meşgul olabilirsin. Kısa mesafeli yerlere seyahatlerinde artış yaşanabilir. İş ortamında evrak işlerinde yoğunluk görülebilir. Genel olarak yazılı ve sözlü iletişim trafiğinde artış yaşayabilirsin.

İkizler Burcu ve Yükselen Burcu İkizler olanlar:

Maddi kazancını değiştirecek yeni fırsatlar yakalayabilir ve bu konuda yeni başlangıçlar yapabilirsin. Sahip olduğun kaynakları ve yeteneklerini değerlendirmen önem taşıyor. Kendi değerine sahip çıkmak ve bunu etrafındakilere de yansıtmak için güzel bir döneme giriyorsun.

Yengeç Burcu ve Yükselen Burcu Yengeç olanlar:

Hayata yaklaşımında, kendini ifade tarzında ve fiziksel görünümde bir takım değişiklikler yapabilirsin. Kendini keşfedip farkına varma, kendini ortaya koyma ve yeni başlangıçlar yapma fırsatların artıyor.

Aslan Burcu ve Yükselen Burcu Aslan olanlar:

Çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın konuları ele alıp bunların çözümü için harekete geçebilirsin. Kontrolünün dışında gelişen bazı durumlar, senin daha kabullenici ve merhametli olmana sebep olabilir.

 Başak Burcu ve Yükselen Burcu Başak olanlar:

Geleceğe yönelik yeni hedefler ve projeler belirleyebilir ve bu konuda seninle aynı idealleri paylaşan arkadaş gruplarından destek alabilirsin. Yeni arkadaşlıklar edinebilirsin. Sosyal hayatın hareketleniyor.

Terazi Burcu ve Yükselen Burcu Terazi olanlar:

Toplum içindeki davranış şeklini ve imajını yenileyebileceğin, kariyerinde değişiklikler yapabileceğin bir döneme giriyorsun. Hayatında yer alan otorite figürleriyle ilişkilerinde de bir takım yenilikler ve değişimler söz konusu olabilir.

Akrep Burcu ve Yükselen Burcu Akrep olanlar:

Karşılaşacağın bazı olaylar hayata karşı bakış açını değiştirmene sebep olabilir. Aşırı önyargılı olmamaya ve hoşgörünü geliştirmeye özen göstermelisin. Bu arada uzak yerlere seyahatlerin artabilir.

Yay Burcu ve Yükselen Burcu Yay olanlar:

Miras, vergiler, borçlar, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Eşinin veya ortağının paralarına ait konular gündeme taşınabilir. Yaşayacağın bazı olaylar seni değişim ve dönüşüme zorlayabilir. İçgüdüsel bir istekle kendinde beğenmediğin, terk etmek istediğin yönlerini daha net görüp bunları değiştirmek için harekete geçebilirsin.

Oğlak Burcu ve Yükselen Burcu Oğlak olanlar:

Yeni ortaklıklar kurabilirsin. Evlilik kararı alabilirsin. Bire bir ilişkilerindeki yaklaşımlarını değerlendirip gerekli gördüğün değişimleri yapabilirsin. Süregelen adli davaların varsa bunlarla ilgili bir takım değişiklikler yaşanabilir.

Kova Burcu ve Yükselen Burcu Kova olanlar:

Günlük işlerinde, çalışma ortamında veya çalışma tarzında bir takım yenilikler ve değişiklikler yaşayabilirsin. Sağlığına daha fazla özen gösterebilir, zararlı alışkanlıklarından kurtulmak için harekete geçebilirsin.

Balık Burcu ve Yükselen Burcu Balık olanlar:

Kendini daha yaratıcı bir şekilde ortaya koyabilirsin. Sanatsal faaliyetlerinde artış görülebilir. Çocuklarla ilgili konular gündemini oluşturabilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin.